Новини    20 березня 2018 16:01

Аграрії зняли блокаду автомагістралей – народні депутати пішли на поступки


Безстрокову акцію з блокування аграріями автомагістралей, яка розпочалась сьогодні по всій Україні припинено, щойно депутати внесли до порядку денного сесії законопроект №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Про це повідомили в ГС «Всеукраїнська аграрна рада» (ВАР).

«За включення даного законопроекту до порядку денного проголосували 239 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів. Тоді ж голова парламенту Андрій Парубій дав доручення податковому комітету невідкладно розглянути дану законодавчу ініціативу на своєму засіданні. Якщо народні депутати знов затягуватимуть розгляд законопроекту №7403-2 та не виноситимуть його у сесійну залу парламенту, акції продовжуватимуться та набуватимуть більших масштабів», – повідомляє прес-служба ВАР.

Згідно повідомленню, на сьогоднішню акцію протесту вийшли до 10 тис. аграріїв з усіх куточків України. Вони вивели на дороги важку техніку та заблокували рух у тринадцяти областях. На такий крок їх штовхнуло відміна відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку.

«У випадку, якщо експортне відшкодування ПДВ для олійних буде відмінено, збитки малих та середніх аграріїв сягнуть 6,2 млрд грн. В результаті рентабельність вирощування сої та ріпаку скоротиться щонайменше на 17%, що призведе до значного скорочення посівних площ під олійними культурами. Зрештою від цієї норми постраждає уся аграрна галузь», – підрахували у ВАР.

Завтра сільгоспвиробники зберуться під стінами податкового комітету, а у четвер влаштують акцію протесту під будівлею Верховної Ради.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...