Новини / Політика     06 листопада 2018 10:42

Аграрії пропонують скасувати держпідтримку галузі – причина


ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) у складі ГС «Всеукраїнський аграрний форум» звернулась до Президента України Петра Порошенка із закликом сприяти скасуванню неефективної державної підтримки аграрної галузі, за якої виплати здійснюються або на користь великих компаній, або залишаються в бюджеті невикористаними. Натомість аграрії запропонували направити ці кошти на компенсацію втрат доходів бюджету від ухвалення законопроектів щодо зниження ставки ПДВ для деяких видів сільгосппродукції до 10% та запровадження податку на виведений капітал. Таку інформацію було опубліковано 5 листопада, на сайті Всеукраїнської Аграрної Ради.

Аграрії обурені, що виділення з державного бюджету безпрецедентних сум на підтримку українського агробізнесу насправді малі і зазвичай невідчутні для середніх сільгоспвиробників. «Ми вважаємо неприпустимим таке витрачання державних коштів в ситуації, коли відчувається гострий дефіцит бюджетного фінансування гострих соціальних потреб, а також невідкладних заходів щодо стимулювання розвитку національної економіки… Ми вважаємо за необхідне припинити виділення коштів на державну підтримку аграрного сектора, тому що події останніх років переконали нас в тому, що Уряд і Верховна Рада України інституційно нездатні справедливо і ефективно їх розподіляти», – йдеться у тексті офіційного звернення, направленого Президентові.

Як повідомляє прес-служба ВАР, Уряд наполягає на продовженні даної практики, оскільки Кабінет Міністрів подав у проекті Держбюджету-2019 пропозиції в частині агарних дотацій практично ідентичні тим, що діють у 2018 році, отримавши при цьому підтримку Комітету Верховної Ради з питань бюджету. Пропозиції ВАР щодо зміни розподілу і спрямування бюджетних коштів на програми, затребувані середніми і малими агровиробниками, Комітет відхилив.

У результаті аграрії прийняли рішення відмовитись від запропонованої державної підтримки, яка на думку ВАР, розподіляється неефективно, натомість підтримати законопроекти про зниження ставки ПДВ на харчові продукти на запровадження податку на виведений капітал.

«Враховуючи наведене, просимо доручити Уряду розглянути внесення відповідних змін до проекту Державного бюджету на 2019 рік та сприяти їхньому прийняттю як таких, що спрямовані на підтримку всіх, насамперед соціально незахищених, верств населення, тому що їх впровадження матиме наслідком зниження роздрібних цін на харчові продукти, а також розвиток економіки, зростання зайнятості та рівня оплати праці у випадку запровадження податку на виведений капітал», – йдеться у тексті звернення до Глави держави.

Повідомляється, що аграрії закликали Президента України визначити зазначені законопроекти № 7420-1 та №7420-2 щодо зниження ставки ПДВ невідкладними для їх позачергового розгляду Верховною Радою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також