Новини / Ринок землі     30 березня 2020 10:34

Або відкриваємо ринок землі, або дефолт – Володимир Зеленський

Чинний президент України Володимир Зеленський у зверненні до громадян відзначив, що Україні загрожує дефолт, якщо Верховна Рада сьогодні не проголосує за 2 закони, одним із яких є ринок землі.

Зо словами Президента, пандемія коронавірусу боляче вдарила по економіці держави, через що Україна фактично опинилася на роздоріжжі, маючи два шляхи. Однин із яких – це ухвалення двох життєво важливих законів, після чого Україна отримає підтримку від міжнародних фінансових партнерів у розмірі щонайменше $10 млрд. Ці гроші необхідні для стабілізації та подолання кризи. Другий шлях – це провал законів, занепад економіки й навіть дефолт.

“Хочу зупинитися на позачерговому засіданні Верховної Ради України, яке має відбутися вже завтра.Наша країна через коронавірус фактично опинилася на роздоріжжі й має два шляхи.

Перший – це ухвалення двох життєво важливих законів. Після чого ми одержимо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів у розмірі щонайменше $10 млрд. Це потрібно для стабілізації економіки країни та подолання кризи. Інакше – другий шлях. Це – провал цих законів. Після – занепад економіки й навіть загроза дефолту”, – сказав Зеленський.

Читайте: Сільське господарство є єдиним способом заробітку для молоді Литви – фермер Паулюс Жемайтіс

У зв’язку з цим очільник держави прямо натякнув народним депутатам, які 30 березня мають проголосувати за необхідні закони, щоби вони відповідально поставилися до інтересів всіх українців, адже саме на їх плечах покладено майбутнє України:

“Завтра народ України чітко побачить, чи готові ви захищати його інтереси. І хоч завтра ви всі будете в масках, людям стане зрозуміло, хто є хто. Суспільство зрозуміє – ви слуги народу чи прислужники чужих інтересів. Усвідомте свою відповідальність. Усвідомте можливі наслідки для кожного з вас. Оберіть завтра правильний шлях. Вас обрав народ України. Тепер – ваша черга обрати народ України”.

Також Президент пройшовся і по ситуації зі скороченням держбюджет. Володимир Зеленський підкрселив, що повністю підтримує критику першого драфту змін, і наразі завдяки спільній роботі уряду, Офісу Президента та парламенту він був суттєво перероблений.

“Будуть максимально скорочені зарплати чиновників та суддів, а також членів наглядових рад та керівництва державних підприємств. Жодної гривні не буде зрізано з видатків на армію та оборону України. Буде збільшено виплати лікарям, які протидіють коронавірусу. Сьогодні українські медики мужньо ведуть війну за життя та здоров’я українців. А отже – їхні виплати мають бути на рівні бійців на передовій. Важливо, що залишаються видатки розвитку. Вони є необхідним драйвером для нашої економіки, яку не можна знекровлювати. Максимально, наскільки це можливо, уряд зберіг видатки на освіту, спорт та культуру. Так, далеко не все вдалося зберегти. Але це – тимчасова економія, тільки на час карантину. Після його закінчення видатки кожної галузі будуть повернуті. Окремо пропонується створити зрозумілий і прозорий стабілізаційний фонд. Кошти з нього будуть спрямовані, зокрема, на підтримку лікарів, вчителів, пенсіонерів, людей, які через карантин, на жаль, втратили роботу, та допомогу українському бізнесу”.

Окремо Володимир Зеленський подякував партії «Слуга Народу», яка повністю відмовилася від бюджетного фінансування та віддала всі кошти на потреби українських медиків. Долучитися до такої ініціативи президент закликав й інші політичні сили.

Джерело: Офіс президента

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський погодив закон про ринок землі, який передбачає обмеження на придбання в одні руки не більше 100 га. Раніше було 10 тис. га.

Читайте також