Новини / Ринок землі     28 березня 2020 10:16

До 100 га в одні руки – Зеленський погодив закон про ринок землі

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з депутатською фракцією «Слуга Народу» узгодив підтримку законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення. У ньому є дві ключові поправки - це зменшення концентрації землі в одних руках до 100 га та відмова продажу державної землі. 

За словами президента, перший етап ринку землі передбачатиме можливість концентрації для фізичних осіб не більше 100 га в одних руках. На другому етапі, який розпочнеться з 2024 року, юридичні особи зможуть придбати до 10 тис. га.

«Ми зменшили концентрацію для фізичних осіб до 100 гектарів. Для юридичних осіб – це другий етап, який буде запроваджено з 2024 року, – буде до 10 тисяч (гектарів. – Ред.). Тобто перший етап – для фізичних осіб, для українців – 100 гектарів на людину», – сказав Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що ухвалення законів про ринок землі та про банки є необхідним для надання кредиту Міжнародним валютним фондом.

Читайте: Сільське господарство є єдиним способом заробітку для молоді Литви – фермер Паулюс Жемайтіс

Нагадаємо, як повідомляв уповноважений Президента України з земельних питань Роман Лещенко, уряд збереже бюджетну підтримку агропромислового сектору на рівні 4 млрд грн, незважаючи на скорочення деяких видатків державного бюджету через потребу боротьби з коронавірусом.

Джерело: Офіс президента

Нагадаємо, раніше Президент дозволив відкрити у невеликих містах продовольчі ринки.

Читайте також