Новини / Політика     04 жовтня 2019 10:37

800 підприємств підуть на малу приватизацію – Милованов

З ухваленням Верховною Радою закону 1054-1 про скасування переліку заборонених до приватизації держпідприємств, 800 неефективних підприємств спрямують на малу приватизацію через аукціони ProZorro, решта буде корпоратизована.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Після ухвалення Верховною Радою цими днями низки законів змінено старі правила та створено нові прозорі підходи до управління державним майном. Такий висновок за результатами тижня зробив Тимофій Милованов.

Читайте: Ціни на кукурудзу та пшеницю: невтішний прогноз для України

Міністр відзначив, що закон 1054-1 скасовує принцип недоторканості до низки держпідприємств, «які роками ховалися під грифом “дуже потрібні комусь зі своїх”». Тепер 800 із цих підприємств передадуть на малу приватизацію через аукціони ProZorro. Продажі, решта буде корпоратизована та «забезпечена ефективними співвласниками».

Тимофій Милованов прокоментував також значущість закону 1055-1 про оренду державного та комунального майна, який передбачає обов’язкове укладення договорів оренди цього майна на електронних аукціонах: «дасть змогу контролювати використання майна громад і держави та заключати договори за принципом прозорої конкуренції і чесної ціни».

Міністр наголосив на важливості ухваленого вчора закону 1046 про концесію, завдяки якому незабаром стратегічні сфери української економіки «отримають бізнес-партнерів на прозорих умовах, а інвестори будуть конкурувати на електронних аукціонах, а не в кабінетах чиновників».

«Постанова КМУ про порядок проведення процедури продажу майна банкрутів виводить з тіні договірні офлайн аукціони та схеми – з 21 жовтня цього року торги розпочнуться у дворівневої торгової системи Прозорро.Продажі», – інформує Тимофій Милованов.

Нарешті запущена можливість центральної закупівельної організації через ProZorro, підсумовує міністр.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні ліквідують понад тисячу держпідприємств.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також