Новини / Політика     30 вересня 2019 17:14

В Україні ліквідують понад тисячу держпідприємств

У програмі дій уряду, опублікованій сьогодні на сайті ВР, анонсовано плани Кабміну щодо приватизації сотні неефективних держпідприємств і ліквідації понад тисячі. Уряд планує корпоратизувати всі держпідприємства, що провадять комерційну діяльність, перетворивши їх на акціонерні товариства.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

У програмі, яку цього тижня уряд планує представити у Верховній Раді, відзначено, що Кабмін сприятиме розвитку в Україні приватного сектора, який продуктивніший та ефективніший за державний.

Згідно з програмою дій уряд планує:

  • провести приватизацію, яка дасть змогу передати сотні неефективних держпідприємств ефективним власникам, які створять нові робочі місця та ліквідують корупцію;
  • ліквідувати понад тисячу неефективних підприємств (держава більше не витрачатиме кошти платників податків на підтримку збиткових суб’єктів господарювання);
  • створити Фонд національного добробуту, який візьме в управління стратегічні держпідприємства.

Читайте: Орендна плата за землю зросте до 4 тис. грн за гектар – програма дій уряду

«Ми розробимо політику власності з чітким визначенням мети державного володіння і ключових показників ефективності діяльності для всіх державних підприємств. Ми корпоратизуємо всі державні підприємства, що провадять комерційну діяльність, шляхом перетворення їх в акціонерні товариства», – відзначено в програмі дій уряду.

Впроваджуючи зміни, уряд розраховує збільшити рентабельність активів держпідприємств з 2,1% у 2018 році до 5% у 2024 році, а також зменшити частку держави в економіці до 5%.

Landlord раніше повідомляв про те, що корупція, крадіжки та неефективне використання землі в державних аграрних підприємствах призводять до щорічних втрат для України на суму понад 1 млрд грн. Такі підсумки зробив Тимофій Милованов після зустрічі з керівниками держпідприємств.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також