Новини / Аналітика     24 серпня 2022 19:44

4 млн тонн агропродукції Україна може експортувати у серпні

У липні експорт агропродукції склав близько 3 млн т зернових та олійних

Загальний експорт агропродукції з України в серпні може сягати 4 млн тонн. Такий об’єм експорту прогнозується, враховуючи роботу «зернового коридору», залізничних та автомобільних перевезень, а також річкових портів, передає usm.

“На сьогодні близько 40 суден уже зареєструвалися, щоб прибути на територію України і завантажитися. Фактично ми будемо констатувати, що серпень дав повномасштабний старт того, щоб рухались судна з українським збіжжям. Враховуючи можливості, які в нас існують сьогодні в трьох інших логістичних напрямках, — залізничні, автоперевезення і річкові порти, — ми будемо мати у серпні до 4 млн тонн зернових по експорту”, — повідомив заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук.

У липні експорт агропродукції склав близько 3 млн т зернових та олійних.

Раніше повідомлялось, що у цьому році попри те, що 5 млн га не можуть бути засіяними чи на них неможливо буде зібрати врожай,  Україна може отримати зернових та олійних культур близько 63 млн т. з площі близько 20 млн га. Водночас внутрішній ринок України споживає близько 30 млн т зернових та олійних культур щороку.

Довідка. Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.

Нагадаємо, показник експорту зернових та олійних культур в серпні може сягнути більш ніж 50% довоєнного рівня.

Навіть в умовах окупації території та замінувань полів Україна зможе забезпечити зерном внутрішній ринок та виділити частку на експорт. В поточному році,  українські аграрії можуть отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн тонн з площі близько 18,8 млн га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також