Новини / Політика     21 листопада 2019 08:37

339 держпідприємств передали на приватизацію – Милованов

339 державних підприємств, що перебували в підпорядкуванні Мінекономіки, передали до Фонду державного майна для подальшої приватизації. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

З переданням на приватизацію цих підприємств, серед яких є і аграрні, уряд розраховує залучити інвестиції для їх розвитку, зберігши при цьому робочі місця для працівників. Міністр наголошує, що жодне з переданих на приватизацію держпідприємств не є стратегічним і більшість із них перебувають у вкрай тяжкому фінансовому стані.

Читайте: Кейс: як два господарства на Вінниччині, об’єднавшись, побудували молочну ферму

«З цих 339 підприємств жодне не є стратегічним, не виконує унікальну сервісну функцію та більшість – у критичному фінансовому стані (на жаль). Для ефективної роботи вони мають бути передані у приватний сектор», – відзначив Тимофій Милованов.

Загалом Кабмін погодив до приватизації 737 держпідприємств різних галузей, їх буде передано згодом. За словами прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, ці підприємства мають підготувати до продажу через систему ProZorro.продажі – ефективним власникам.

Як уточнив Тимофій Милованов, перелік  переданих на приватизацію держпідприємств буде опубліковано днями – після офіційних процедур.

Landlord раніше повідомляв про те, що з ухваленням Верховною Радою закону 1054-1 про скасування переліку заборонених до приватизації держпідприємств, 800 неефективних підприємств спрямують на малу приватизацію через аукціони ProZorro, решта буде корпоратизована.

Читайте також

Матеріали по темі