Новини / Кейси     06 лютого 2020 12:45

2 млн інвестицій: ITшники з Рівного вирощують равликів й експортують до ЄС


Про це розповідає телеканал Рівне 1.

Двоє фахівців ІТ із Рівного два роки тому вирішили інвестувати в новий для себе вид бізнесу – вирощування равликів.

У справу, про яку спочатку довідалися з Фейсбука, ризикнули вкласти зароблені самотужки 2 мільйони гривень. І не прогадали. Нині равликова ферма Дмитра Таргонського та Романа Деньковича, розташована в селі Привільне Дубенського району Рівненщини, процвітає. Підприємці ж постачають равликів не лише українським ресторанам та торгівельним мережам, а й налагодили експорт до ЄС.

“Все своє свідоме життя я займався ІТ-сферою. Коли сказав дружині, що будемо займатися равликами, вона досить скептично до цього поставилась”, – пригадує Дмитро Таргонський, як народжувалася бізнес-ідея.

Нині вирощування равликів стало сімейним бізнесом обох ІТшників. Дружина Дмитра тепер активно долучена до розробки маркетингових стратегій цього бізнесу.

Фермер пригадує: перший рік пішов на вивчення досвіду інших равлиководів. Читав, як земляки запозичують технології вирощування равликів у французів. Разом із партнером займався розробкою бізнес-моделей, вивчав, як вийти на рівень експорту продукції.

Читайте: Сазани, равлики, вівці, сири: 33 львівських фермери об’єдналися задля розвитку бізнесу

Далі відбувалося будівництво ферми для равликів. Витрачали кошти, зароблені раніше в сфері ІТ, якою й досі продовжують займатися паралельно.

“Ми не заходили у равликовий бізнес з тим, щоб відбити гроші за перший рік, – говорить Дмитро Таргонський. – Навпаки: розрахували, що бізнес окупиться років за 5-6″.

Але вже зараз видно, що справа є прибутковою, показники бізнес-плану перевищуються.

Задоволені партнерством із мешканцями Рівного й представники громади, на території якої розташована ферма.

“Ми мали хороші  відносини з сусідніми селами та об’єднаними громадами. Тому, коли почали шукати земельну ділянку, голова Привільненської ОТГ дуже нас підтримав. Тож вирішили осісти саме там“, – розповідає Дмитро Таргонський.

Добре відгукується про сусідство й Юрій Момотюк, голова Привільненської ОТГ. Він розповідає: після рецентралізації громада отримала землі за межами населених пунктів, на яких лишалися занедбані колишні ферми. Тож шукали інвестора, який модернізує будівлі й сплачуватиме податки. Равликова ферма виправдала сподівання.

“Ми жодного разу не пошкодували: територія, яка була вкрита чагарниками, зараз обробляється, вирощуються культури. Тут працевлаштовані наші люди, збудовані певні споруди, які потрібні до роботи, й на цьому не зупиняються, – каже Юрій Момотюк. – Головне, ми бачимо, що люди зацікавлені у тому, щоб розвиватися і було б неправильно їх не підтримати”.

Landlord раніше повідомляв, що фермери Тернопільщини виготовляють равликову ікру.

Читайте також