Новини    10 січня 2018 10:09

100% єдиного податку, що сплачують аграрії, залишиться на місцях


Державним бюджетом на 2018 рік передбачено зарахування 100% єдиного податку сільгоспвиробників до місцевих бюджетів. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, нова модель фінансових відносин починає працювати з цього року. Раніше лише 86% єдиного податку від платників четвертої групи, а саме аграріїв, залишались на місцях. Також бюджети громад будуть наповнювати 5% рентної плати за користування надрами.

«Є деякі новації щодо доходів місцевих бюджетів. Вони отримають 5% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, газу та газового конденсату. Зарахування рентної плати здійснюватиметься у таких розмірах: 3% – до бюджетів міст обласного значення, ОТГ, 2% – до обласних бюджетів, 2% – до районного бюджету, 1% – до сільських, селищних, міських бюджетів», – написав він.

Також, до джерел доходів додано новий вид надходжень – від затвердження ліцензійних умов з випуску та проведення лотерей. Тепер на місцях будуть вирішувати скільки коштуватиме така ліцензія. Без підтримки з державного бюджету не залишаться місцеві бюджети і цього року. Загалом у держбюджеті передбачено 284 млрд грн субвенцій місцевим бюджетам. Зокрема, виділено 61,7 млрд грн освітньої субвенції, це на 22% більше від плану на 2017 рік, 57,4 млрд медичної субвенції – на 5% більше від плану на 2017 рік, 73,7 млрд на пільги й житлові субсидії, 59,9 млрд на допомогу родинам із дітьми.

«З них, 6 млрд грн – за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, 5 млрд – субвенція на соціально-економічний розвиток територій, 1,9 млрд – субвенція на формування інфраструктури ОТГ, 5 млрд грн – субвенція на розвиток медицини у сільській місцевості. З 2018 року в складі спецфонду держбюджету створено Державний дорожній фонд обсягом 37 млрд грн. За його рахунок місцевим бюджетам передбачено 11,5 млрд грн субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автодоріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності», – додав Геннадій Зубко.

Загалом, у 2018-му взаємовідносини з держбюджетом матимуть 1288 місцевих бюджетів. Серед них – 24 обласні, 148 – міст обласного значення, а також – Київ, 450 – районних та 665 бюджетів ОТГ. Базову дотацію отримуватимуть 930 місцевих бюджетів, реверсну – 223.

Фінанси        14 серпня 2019 08:45

ДФС легалізувала 60 тисяч сільгосппідприємців

Державна фіскальна служба України протягом травня – липня 2019 року залучила до декларування доходів і сплати податків від продажу сільгосппродукції 60 тис. громадян.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

ДФС заявила про проведення у травні – липні 2019 року операції Урожай, у результаті якої додатково залучено до декларування 60 тис. осіб, котрі отримують дохід від продажу сільгосппродукції, та 5 тис. осіб, які надають послуги з оброблення та збору врожаю.

Читайте: Зелений бізнес: успішна модель заробітку на рослинах

Під час операції ДФС виявляє громадян, які систематично обробляють власні або орендовані земельні ділянки для отримання прибутку й ухиляються від оподаткування, не зареєстровані як суб’єкти господарської діяльності, використовують нелегальну працю найманих працівників або виплачують їм зарплату, нижчу за мінімальну.

У повідомленні наведено приклад залучення до декларування доходів мешканця Харківської області, який у результаті дій ДФС задекларував дохід «понад 1,2 млн грн від продажу власної сільськогосподарської продукції та сплатив понад 200 тис. грн податку на доходи фізичних осіб і 18 тис. грн військового збору».

Landlord раніше повідомляв про брудні схеми ДФС: фіскальні органи пропонують агропідприємствам безвідсотково кредитувати державний бюджет.

Поділися

Аналітика        19 червня 2019 09:54

Податковий тиск відчувають на собі 29% представників бізнесу – ЄБА

ЄБА оприлюднила результати регулярного опитування «Податковий індекс», проведеного за період листопад 2018 р. – березень 2019 р. серед експертів компаній – членів Асоціації. Згідно з ними, індекс становив 2,98 бала порівняно з 2,97 бала з 5 можливих при попередньому опитуванні.

Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

Оскільки порівняно з попереднім опитуванням показник індексу не змінився, це свідчить про те, що змін в українській податковій системі бізнес не відчуває. Аналітики Асоціації відзначають, що від початку проведення цих опитувань (із 2011 р.) індекс залишається «в негативній площині», жодного разу не піднявшись вище від нейтрального рівня – 3 балів.

Читайте: Аграрні кандидати: хто із представників агросектора має шанси пройти в парламент

Результати опитування

  • Якість податкового законодавства України вважають якісним – 20% експертів, задовільним – 57%, незадовільним – 23%.
  • Процес адміністрування податків та процедуру підготовки податкової звітності вважають обтяжливою 37% експертів. При цьому значно зменшилася кількість респондентів, котрі розцінюють цей процес як позитивний, – до 13% порівняно з 30% при попередньому опитуванні.
  • Прояви податкового тиску за досліджуваний період відчули на собі 29% опитаних (при попередньому опитуванні – аналогічний показник). Практичну відсутність фіскального тиску відзначили 28% експертів, повну відсутність – 18%.

За результатами дослідження ЄБА робить висновок про необхідність удосконалення і спрощення податкових правил. За словами голови податкового комітету Асоціації Володимира Котенка, зменшення податкового тиску сьогодні належить до пріоритетних завдань держави.

Landlord раніше повідомляв про те, що програму ЄС підтримки малого та середнього бізнесу в Україні продовжили до 2021 року.

Поділися

Земля        05 березня 2019 10:50

Децентралізація земель відбувається з грубим порушенням законодавства – Андрій Мартин

Передання земельних ділянок у власність об’єднаних територіальних громад відбувається з масовим порушенням законодавства про оренду земель. Так вважає завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП Андрій Мартин.

Про це повідомляє Ліга.Бізнес.

Доктор економічних наук, доцент, член правління Спілки землевпорядників України, заступник голови ради асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин розповідає, що коли уряд поставив задачу терміново передати громадам великі площі земель, чиновники Держгеокадастру почали передавати земельні ділянки державної власності, які вже перебувають у користуванні і, зокрема, в оренді.

Читайте: Що чекає на фермерів у разі невиконання аграрних розписок

У результаті більшість орендованих земельних ділянок передані у власність громад незаконно. При цьому чиновники Держгеокадастру «децентралізували» великі площі земель, які перебувають у приватній власності.

Експерт роз’яснює, що  статтею 9 Закону України «Про оренду землі» заборонено відчужувати орендовані земельні ділянки державної власності без згоди орендарів. Тому при переданні в комунальну власність землі слід спершу було отримати дозвіл у аграріїв, які її орендують. Проте цього не було зроблено,  «адже високе начальство поставило задачу передавати багато і, найголовніше, швидко».

Крім того, багато ділянок не було внесено власниками в нову кадастрову систему, в результаті чого в Держгеокадастрі утворилися «вільні» ділянки. Ці ділянки також передавалися у власність територіальних громад. І тепер справжні землевласники будуть змушені подавати до суду, щоб повернути свої наділи.

Сумні підсумки децентралізації земель

  • Більшість орендованих ділянок передані незаконно.
  • Є масові випадки експропріації приватних ділянок під виглядом інвентаризації державних земель.
  • Виникають спроби передавати ті землі, які передавати не можна.
  • Ускладнена приватизація земель для громадян.

Наслідки порушень законодавства при децентралізації земель

  • Буде запущено багато юридичних процесів, під час яких власники оскаржуватимуть рішення про передання їх земель ОТГ.
  • Щоб реально розпоряджатися отриманими землями, ОТГ чекатимуть багато років закінчення договорів оренди, укладених Госгеокадастром.

Landlord раніше повідомляв про те, що змінилося у земельному законодавстві: 8 головних нововведень.

Фото: Getty Images

Поділися

Земля        14 лютого 2019 18:05

Названо ОТГ, які цього року отримають землю в комунальну власність

У 2019 році Уряд передасть державні землі сільгоппризначення в комунальну власність 141 ОТГ, які об’єдналися протягом 2018 року. Землі передадуть на баланс громад після проведення інвентаризації, уточнення даних та внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Цього року землю у власність отримає 141 об’єднана територіальна громада. Всі вони були утворені у 2018 р. Їх перелік опубліковано на сайті Децентралізація.

ЧитайтеПродаж землі слід дозволити: МВФ наводить аргументи

Усі процедури із оформлення ділянок перед переданням їх громадам здійснюватимуться за рахунок держбюджету.

Наразі між головними управліннями Держгеокадастру в областях та всіма ОТГ, яким мають передати землю, укладено меморандуми про співпрацю при здійсненні цих транзакцій.

Зазначається, що у 2018 р. у комунальну власність було передано 1,45 млн га державних земель сільгоппризначення. Отримали право розпоряджатися цими ділянками 647 ОТГ, утворених до 2018 р.

Landlord раніше повідомляв про те, що змінилося у земельному законодавстві: 8 головних нововведень.

Поділися

Фінанси        16 січня 2019 14:22

Відміна ПДВ на експорт олійних і зернових поки не планується – ДФСУ

ДФСУ не планує відміняти ПДВ на експорт олійних і зернових культур, а свій лист до низки аграрних асоціацій, опублікований минулого тижня багатьма ЗМІ, пояснює пошуком податківцями шляхів для виведення агроринку з тіні.

Про це повідомляє AgroPolit.com.

Розісланий  наприкінці року лист від  ДФСУ – це «не проект, а міркування про наше розуміння, виходячи з того, як ми бачимо ситуацію»,  – відзначила під час круглого столу ВАР директор департаменту аудиту ДФСУ Наталія Рубан. Розрахунки, наведені в листі, отримані за результатами щорічних перевірок. Згідно з ними відшкодування експортного ПДВ для виробників зернових і олійних у 2,5 разу більше, ніж його сплата до бюджету.

У дискусії з цього питання взяли участь народні депутати України. Зокрема Леонід Козаченко (БПП) заявив, що в разі відміни ПДВ на експорт олійних і зернових збитки АПК становитимуть близько 50 млрд грн і в цілому «сільське господарство буде покарано».

Іван Мірошниченко (Самопоміч) наголошував на необхідності дотримуватися чинного закону щодо відшкодування ПДВ, оскільки ПДВ – це “стимул експорту”. Вважає неправомірним забрати у галузі 50 млрд грн шляхом позбавлення експортерів відшкодування ПДВ, не запропонувавши при цьому шляхів компенсації. Дотації в агросектор депутат вважає неефективними, оскільки наявні схеми не дали змогу аграріям скористатися ними повною мірою.

Як Landlord повідомляв раніше, ДФСУ розіслала до низки аграрних асоціацій листа, в якому пропонує звільнити від оподаткування операції з експорту зернових і олійних культур.

Поділися
Показати ще