Новини    10 січня 2018 10:09

100% єдиного податку, що сплачують аграрії, залишиться на місцях


Державним бюджетом на 2018 рік передбачено зарахування 100% єдиного податку сільгоспвиробників до місцевих бюджетів. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, нова модель фінансових відносин починає працювати з цього року. Раніше лише 86% єдиного податку від платників четвертої групи, а саме аграріїв, залишались на місцях. Також бюджети громад будуть наповнювати 5% рентної плати за користування надрами.

«Є деякі новації щодо доходів місцевих бюджетів. Вони отримають 5% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, газу та газового конденсату. Зарахування рентної плати здійснюватиметься у таких розмірах: 3% – до бюджетів міст обласного значення, ОТГ, 2% – до обласних бюджетів, 2% – до районного бюджету, 1% – до сільських, селищних, міських бюджетів», – написав він.

Також, до джерел доходів додано новий вид надходжень – від затвердження ліцензійних умов з випуску та проведення лотерей. Тепер на місцях будуть вирішувати скільки коштуватиме така ліцензія. Без підтримки з державного бюджету не залишаться місцеві бюджети і цього року. Загалом у держбюджеті передбачено 284 млрд грн субвенцій місцевим бюджетам. Зокрема, виділено 61,7 млрд грн освітньої субвенції, це на 22% більше від плану на 2017 рік, 57,4 млрд медичної субвенції – на 5% більше від плану на 2017 рік, 73,7 млрд на пільги й житлові субсидії, 59,9 млрд на допомогу родинам із дітьми.

«З них, 6 млрд грн – за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, 5 млрд – субвенція на соціально-економічний розвиток територій, 1,9 млрд – субвенція на формування інфраструктури ОТГ, 5 млрд грн – субвенція на розвиток медицини у сільській місцевості. З 2018 року в складі спецфонду держбюджету створено Державний дорожній фонд обсягом 37 млрд грн. За його рахунок місцевим бюджетам передбачено 11,5 млрд грн субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автодоріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності», – додав Геннадій Зубко.

Загалом, у 2018-му взаємовідносини з держбюджетом матимуть 1288 місцевих бюджетів. Серед них – 24 обласні, 148 – міст обласного значення, а також – Київ, 450 – районних та 665 бюджетів ОТГ. Базову дотацію отримуватимуть 930 місцевих бюджетів, реверсну – 223.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...