Новини / Садівництво     24 грудня 2019 14:33

10 тис. винагороди: фермери Полтавщини розшукують вандала горіхового саду

Власники фермерського господарства «Марусин сад» оголосили грошову винагороду за інформацію про злочинця, що рік тому знищив 80% саджанців молодих горіхів. Поліція розкрити злочин так і не змогла. Тож фермери зайнялися пошуками самотужки.

Про це сказано на сторінці фермерського господарства в соціальній мережі Фейсбук.

Грошову винагороду в сумі 10 тисяч гривень оголосили власники сімейного фермерського господарства «Марусин сад» у селі Дудникове Полтавського району. Кошти обіцяють тому, хто вкаже на злочинців, які рік тому виламали паркан та знищили 121 саджанець молодого горіха.

«Було знищено майже всю огорожу (більше 400 метрів) та 80% посадженого восени 2018 року горіхового саду, а саме 121 саджанець», – сказано в опублікованому оголошенні.

«Це вже не перший випадок пошкодження нашого майна. 12 жовтня 2018 року, ще до посадки саду, було зламано 7 бетонних стовбчиків огорожі», – нарікають власники й просять журналістів та громадських активістів поширити їхнє звернення про фінансову винагороду за інформацію про руйнівника горіхового саду.

Читайте: Горіхи, лохина та яблуні – таджицькі фермери купуватимуть саджанці в Україні

Подружжя фермерів Юрій та Ганна Парахнич заклали  «Марусин сад» в селі Дудникове на занедбаній ділянці Коломацької ОТГ. Назвали садок на честь своєї 3-річної доньки. Територія майбутнього саду мала скласти 1,2 га. Молоді фермери обіцяли поділитися сортовими саджанцями з усіма охочими. Однак, рік тому, якраз у грудні, майже 80% молодих дерев було знищено невідомими.

Попри широкий суспільний резонанс і навіть запити до міністра МВС Арсена Авакова, які надсилала народний депутат України Анна Романова, поліція справу розкрити не змогла.

«Ми плануємо збільшити площу саду та створити робочі місця, але потрібно заздалегідь унеможливити нехтування закону, псування майна та таке дикунство», – пояснюють Юрій та Ганна Парахнич наміри знайти зловмисників власними силами.

Landlord раніше повідомляв, що ціна на горіхи у східній Європі зросла на 12%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також