Новини / Кооперативи     23 серпня 2019 09:43

10 тонн винограду: завдяки об’єднанню 8 фермерів швидко реалізували урожай

8 фермерів трьох південних областей, об’єднавши зусилля, змогли налагодити роботу нового каналу збуту своєї продукції. Зібравши спільну партію з 10 тонн винограду кількох сортів, виробники відправили її на захід України, де вона швидко продалася.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Познайомившись колись на заходах UHBDP, присвячених маркетингу та післяврожайній обробці продукції, фермери ризикнули втілити отримані знання в життя і не помилилися з рішенням. Тоді як сьогодні на півдні України спостерігається перевиробництво винограду і багато садівників бідкаються, що не можуть реалізувати свій урожай, учасники проекту UHBDP зрозуміли на власному досвіді переваги об’єднання.

Як все відбувалося

  • Виробники Запорізької області Ольга Лебідь, Марина Козарик, Станіслав Глущенко, Тетяна Довга, Ганна Чувільська, Олексій Верещага виростили виноград кількох сортів.
  • Агропідприємець з Херсонщини Ірина Савченко «виступила в ролі ОТК і прийняла виноград».
  • Олексій Верещага, керівник СПП Лана (с. Плодородне, Запорізької області), надав свою охолоджувальну камеру для формування товарної партії.
  • Разом упакували та завантажили 10 тонн винограду в рефрижератор.
  • Сергій Марчук з Одещини взяв на себе відповідальність за транспортування та реалізацію винограду в західних областях України.

«Експеримент удався: виноград добре подолав сотні кілометрів і швидко продався», – відзначає ресурс.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні сьогодні спостерігається перевиробництво винограду, що призводить до низьких цін на продукцію. В такій ситуації рентабельність виноградного бізнесу падає, багато фермерів старшого покоління бідкається, що доведеться викорчовувати виноградні плантації, а це гектари насаджень.

Читайте також