Новини / Садівництво     21 серпня 2019 16:26

Виноград вирощувати невигідно: українські виробники опинилися в глухому куті

В Україні сьогодні спостерігається перевиробництво винограду, що призводить до низьких цін на продукцію. В такій ситуації рентабельність виноградного бізнесу падає, багато фермерів старшого покоління бідкається, що доведеться викорчовувати виноградні плантації, а це гектари насаджень.

Про це повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Про досягнення й проблеми галузі йшлося на традиційній виставці-конференції «Золоте гроно України 2019», яка відбувалася 17–18 серпня в Запоріжжі.

Слід зазначити, що молоді виноградарі та винороби дивляться в майбутнє з ентузіазмом, хоча і скаржаться на складність у виробництві та реалізації продукції. Вважають, що виноградарство в Україні при будь-якому тиску буде розвиватися: за словами запорізького фермера Івана Захаренка, «при такому розмаїтті та якості сортів не може бути весь час погано».

Читайте: Експерти США рахують кількість стручків на ділянці сої, щоб оцінити потенціал, – Карен Браун ФОТО

А ось Руслан Панченко з Миколаєва, який кілька років тому поставив рекорд, виростивши гроно масою близько 7 кг, відзначає, що на врожайність винограду сьогодні впливають зміни клімату: через дощі ягоди розтріскуються і втрати врожаю становлять близько 40%. Але попри це, на ринку все одно спостерігається перевиробництво винограду, що зумовлює низьку ціну.

«Ми плачемо, ми кричимо від надлишку винограду та продукції з нього. На сьогоднішній день висить сокира над моїм виноградником – виноград вирощувати невигідно!» – заявив виноградар Єгор Чувільский, переможець конкурсу «Винограй» на виставці-конференції «Золоте гроно України 2019».

Вирішити багато проблем з реалізацією продукції виноградарям може допомогти кооперація та консолідація товару для складання партій, які зацікавлять оптові мережі.

Але українські виробники винограду не поспішають об’єднуватися. Серед причин називають недовіру один одному, сумніви в якості продукції своїх колег, вагання щодо перспектив колективної відповідальності.

Landlord раніше повідомляв про те, що переможцем конкурсу «Диво-виноград» на конференції «Золоте гроно України 2019» став Дмитро Ткаченко з міста Покров Дніпропетровської області, який представив виноградне гроно сорту Кишмиш Геліодор масою 5,5 кг.

На фото: Руслан Панченко зі своєю продукцією (фото UHBDP)

 

Читайте також