Новини    29 жовтня 2019 17:06

10 млн т безмитної сої: чому Китай пішов на поступки США

Після 15 місяців гострого торговельного протистояння і введення двосторонніх обмежень дві провідні економіки світу, два найбільших світових ринки продовольчих товарів — Сполучені Штати Америки і Китайська Народна Республіка США — з неймовірними зусиллями намагаються нарешті зарити сокиру війни. Та вирішити одне з головних питань, яке турбує всю світову аграрну спільноту, — відновлення імпорту американської сої Китаєм.

Китай пішов на поступки

Наприкінці жовтня стало відомо, що КНР погоджується ввести певні квоти великим китайським і міжнародним переробникам соєвих бобів. Їм буде дозволено ввезти для переробки близько 10 млн т сої походженням із США без сплати імпортного мита. Таку пільгу запропонували державним і приватним китайським переробникам, а також основним міжнародним підприємствам, які мають переробні заводи в Китаї. Таким чином, можна констатувати, що КНР і США розблокували вирішення проблеми і процес відновлення традиційних товарних потоків на глобальному ринку олійних розпочався.

Але відбуватися це буде не так швидко, як сподіваються гравці ринку, що вкотре доводить: наламати дров можна швидко та ефективно, а ось нормалізувати після цього ситуацію — справа досить нелегка і довга.

Читайте: В Аргентині суттєво зросла собівартість вирощування сої та кукурудзи

Перепони на шляху миру

По-перше, пільгова квота почне діяти лише через чотири місяці — у березні 2020 року. Враховуючи стрімкість, з якою виникала напруга між двома «монстрами» і швидкість прийняття обмежень, дати гарантію, що процес розблокування відносин буде відбуватися чітко за планом, неможливо. Особливо на фоні складної ситуації, в яку зараз потрапив американський президент у самих Сполучених Штатах, та з огляду на «вміння» Дональда Трампа імпульсивно міняти рішення і його схильність до радикальних кроків.

По-друге, як відзначають оператори ринку, зараз вартість сої на світовому ринку тримається на високому рівні, через що китайські імпортери особливо і не намагаються активізувати ф’ючерсні закупівлі цієї олійної культури.

Залишається сподіватися, що до початку наступної весни план припинення торговельної війни між КНР і США не зазнає змін, а ціни повернуться до вигідних для переробників рівнів.

Раніше Landlord повідомляв про фактору зросту ціна ну вітчизняну сою.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...