Новини / Аналітика     20 листопада 2019 09:11

10% керівників фермерських господарств – жінки: Ольга Трофімцева про жіноче підприємництво

Громадський діяч і колишній в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева вважає, що розвиток жіночого підприємництва, зокрема в АПК, може пришвидшити розвиток української економіки. Свою думку експерт підкріплює цифрами.

Про це повідомляє Економічна правда.

Ольга Трофімцева наводить дані статистики за 2019 рік, згідно з якими третина українських жінок проживає в сільський місцевості. При цьому лише 10% керівників/власників фермерських господарств – це жінки (для порівняння: у США – 30%).

Читайте: Яким має бути аграрій: цитати з агроісторій Landlord

Експерт називає основні перешкоди до розвитку жіночого підприємництва в агросекторі:

  • нерозвинена інфраструктура соціальних послуг на селі, що зумовлює більше навантаження на сільських жінок у побуті та  догляді за дітьми;
  • відсутність доступного кредитування для малого і середнього бізнесу в регіонах, зокрема з фокусом на жінок-власників підприємств;
  • відсутність сталої аграрної політики щодо підтримки кооперації, зокрема серед жінок-підприємців, що могла б спростити ведення бізнесу;
  • брак ефективної системи дорадництва, зокрема для формування регіональних осередків жінок-підприємців;
  • відсутність освітніх програм щодо питань фінансової, юридичної грамотності та виходу на внутрішні й зовнішні ринки збуту – саме для жінок-підприємців.

Ольга Трофімцева наголошує на важливості підтримки жіночого підприємництва державою:

«Жіноче підприємництво може стати справжньою рушійною силою збалансованого розвитку сільських територій в умовах зростаючої урбанізації в Україні».

Landlord разом із компанією «Сингента» підготував проєкт «Я Берегиня. Надихаючі історії жінок і в полі, і в долі», що розповідає про жінок в агрогосподарствах, які досягли успіху на різних посадах.

Читайте також