Новини    08 грудня 2018 10:00

10 головних новин тижня: призначення в.о міністра агрополітики та втрачені 2 млрд для аграріїв

Цей тиждень для аграріїв був дуже насиченим. Головною новиною на початку тижня став пропуск торгових суден через Керченську протоку, однак блокування мало негативний результат - у  азовських портах почалися скорочення. Визначена трійка лідерів-роботодавців у агросекторі та призначений в.о. міністра агрополітики. 

LANDLORD публікує головні новини тижня в агросекторі.

1. 3 грудня Росія частково розблокувала прохід суден у порти Бердянська і Маріуполя через Керченську протоку. Судна без перешкод почали рухатися через азовські порти.

2. 4 грудня українські фермери страйкували під стінами Верховної Ради, вимагаючи продовження мораторію на продаж землі до 1 січня 2022 року.

3. У Маріупольському та Бердянському портах через блокування суден у Керченській протоці почали скорочувати працівників. Порти перейшли на 4-денний робочий тиждень.

4. Найкращим роботодавцем в агросекторі визнана компанія “Кернел”.  Сьогодні там працює біля 16 000 людей. Друге та третє місце посіли агрохолдинги Ukr land farming та “Нібулон”.

5. У Франції кінь Пейо відвідує лікарні, госпіталі та хоспіси, щоб морально підтримати хворих людей. Коню -14 років, і своїх пацієнтів він вибирає сам.

6. Ціна на картоплю в Україні за листопад зросла на 35 % (до 4-4,8 грн за кг).  На початок грудня вартість цієї продукції в Україні є найвищою за останні 5 років.

7. Україна почала відмовлятися від вирощення тепличних овочів. За останні 4 роки площі під теплицями в нашій країні скоротилися майже вдвічі. Комбінати через відсутність коштів на модернізацію не можуть конкурувати з імпортним товаром.

8. На Тернопільщині фермер пропонує використовувати солом’яні еко-брикети замість палива. Чоловік відкрив цех з переробки соломи за 2 млн грн. Тонна еко-брикетів може замінити 4-6 кубометри дров.

Читайте: Новий міністр аграрної політики: хто такий Максим Мартинюк

9. У аграріїв забрали понад 2 млрд гривень, що їм гарантував держбюджет-2018. 7 грудня народні депутати підтримали законопроект від Кабінету Міністрів, в якому пропонувалося  зменшити фінансування фермерських господарств – на 850 млн грн, галузь тваринництва – на 979 млн грн, сільгоспвиробників – на 250 млн грн.

10. 7 грудня Кабінет Міністрів призначив Максима Мартинюка в.о. міністра аграрної політики. У міністерство аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк потрапив у 2016, коли став першим заступником міністра.

Як повідомляв LANDLORD, ринок кукурудзи в Україні перенасичений. у 2019 році фермери не зможуть продати її вигідно.

Фото: ednist.info

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...