Новини / Овочівництво     05 грудня 2018 10:37

Україна відмовляється від вирощення тепличних овочів

В Україні за останні 4 роки площі під теплицями скоротилися майже вдвічі. Комбінати через відсутність коштів на модернізацію не можуть конкурувати з імпортним товаром та відмовляються від вирощення тепличних овочів. Вихід є - обмежити ввіз імпортної продукції та надати грошову держпідтримку комбінатам.

Про це повідомляє АПК-інформ.

Комерційний директор ТД “Калинівка-Преміум” Людмила Налбат зазначила, що площа під стаціонарними та скляними теплицями скоротилася через те, що комбінати України відмовляються від вирощення тепличних овочів. Цей напрямок сьогодні розвивають лише роздрібні мережі. Більша частина комерційних тепличних комбінатів працюють за старими технологіями, відтак не можуть конкурувати з імпортним товаром. А на модернізацію не мають грошей.

Людмила Набат вважає, що проблему можна вирішити, якщо держава введе квоти та обмежить завезення з інших країн тепличної продукції та надасть грошову підтримку українським виробникам для оновлення обладнання та зведення нових теплиць.

Читайте: City-ферми можуть витіснити фермерські господарства

В Польщі стаціонарні теплиці розміщуються на площі 1 тисяча гектарів, у Нідерландах – на 6 тис га.

Як повідомляв LANDLORD, на території Вагенінгенського університету в Нідерландах проходить експеримент Autonomous Greenhouse Challenge із вирощування огірків у повністю автоматизованих теплицях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також