Агролайф / LOL     17 січня 2021 14:30

У Нижній Саксонії фермери вимагають права на відстріл вовків

Суперечка між німецькими екологами і аграріями виникла через постанову, що регулює умови, за яких вовків можна відстрілювати для захисту людей і свійських тварин

У землі Нижня Саксонія, Німеччина, виникла суперечка між екологами і фермерами причиною якої є право на відстріл вовків. Каменем спотикання стала постанова про цих тварин, що регулює умови, за яких вовків можна відстрілювати для захисту людей, випасу тварин та дамб та уникнення економічної шкоди.

Міністр охорони навколишнього середовища землі Нижньої Саксонії Олаф Ліес звинуватив голову німецького союзу охорони природи та біорізноманіття NABU (Nature And Biodiversity Conservation Union) Хольгера Бушмана в бажанні додатково поляризувати тему захисту вовків, пише agrarheute.com. Він зазначив, що у нових рішеннях федерального уряду країни про створення так званих «вовкозахищеним» зон не йдеться про створення територій, вільних від вовків, а лише про вилучення тих вовків, які становлять найбільшу загрозу.

Він зазначив, що минулого року країна профінансувала заходи їхнього захисту на суму понад 5 мільйонів євро. І при цьому Німеччина потерпає від шкоди, що вовки їй приносять. За останні десять років кількість нападів вовків на сільськогосподарських тварин швидко зростала. У кожному нападі в 2019 році в середньому гинуло 3,6 свійських тварин (переважно ВРХ), що паслися. Дані моніторингу вовків говорять самі за себе: у 2018/2019 роках у Нижній Саксонії був зафіксований 161 напад з 420 убитими тваринами, а у 2019/2020 роках – 243 нападів з 1087 загиблими тваринами.

ЧитайтеCOVID-19: через дефіцит продуктів у крамницях, американці пішли по м’ясо на полювання

Віце-президент асоціації сільських народів Нижньої Саксонії Йорн Елерс заявив про «ляпас в обличчя кожному власнику ВРХ» з огляду на скаргу НАБУ до ЄС і вимогу про «вовкозахищеність». З точки зору сільського населення, не можна огороджувати овець, кіз та інших тварин, що пасуться.

«Це – неправильно зрозумілий захист тварин і природи», – підкреслив Елерс.

Створення зони, де немає вовків, можна досягти лише за допомогою квот на їхній відстріл. В іншому випадку убезпечити свійських тварин на випасі у прибережних районах країни неможливо, зазначив експерт.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як COVID-19 вплинув на ринок сільськогосподарської аналітики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також