Агролайф / LOL     10 травня 2020 15:30

COVID-19: через дефіцит продуктів у крамницях, американці пішли по м’ясо на полювання

Особливим попитом користуються ліцензії на відстріл великої дичини і індичок 

У ряді американських штатів громадяни вирішили не розраховувати на досягнення цивілізації у вигляді продовольчих магазинів і пішли по м’ясо на полювання.

Спалах коронавірусу спричинив призупинення і закриття низки американських м’ясопереробних підприємств. Скорочення пропозиції на тлі збоїв логістичних ланцюгів призвели до дефіциту продукту  на полицях супермаркетів в деяких штатах США.

Агентство Reuters взяло кілька інтерв’ю у пересічних мешканців Америки, вивчило дані про мисливські ліцензії та виявило, що все більше людей полюють за великою дичиною, щоб прогодувати свої сім’ї під час пандемії.

Наприклад, Девід Елліот, завідувач відділенням швидкої допомоги в Таосі, штат Нью-Мехіко, вирішив заповнити свій морозильник надлегким м’ясом вільного вигулу і взяв участь в щорічному розіграші ліцензії на відстріл лося. Куплений ним квиток вартістю $60 дозволив отримати близько 200 фунтів (91 кг) свіжої дичини.

«Це не тільки тому, що зараз відбувається в світі. Чесно кажучи, я заробляю небагато, так що, в будь-якому випадку, це гарна ідея», – каже Еліот.

У свою чергу, деякі Агентства дичини і риби (Game and fish agencies) від Міннесоти до Нью-Мехіко повідомляють про суттєве збільшення продажів мисливських ліцензій і заявок на отримання дозволів на риболовлю.

Читайте: 10 тис. га, отруйні змії та скорпіони: як екс-бомбардир Баварії Джоване Елбер став фермером 

Цей сплеск інтересу до полювання стався після того, як чисельність американських мисливців скоротилася на 255 тис. осіб (або 2%) в період між 2016 і 2020 рр.

За словами представника Міністерства природних ресурсів штату Нью-Мехіко Марті Бенсона, в перший тиждень мисливського сезону продажі ліцензій на відстріл індички виросли на 28%.

Чисельність мисливців на індичку в штаті Джорджія у порівнянні з 2019 р. збільшилася на 47%, в той час як кількість впольованих птиць протягом перших 23 днів сезону виросла на 26% (незважаючи на відсутність розширення чисельності популяції птахів, турбуються екологи).

Деякі штати, такі як Вашингтон і Іллінойс, закрили землі штатів через поширення вірусу. Ці обмеження спонукало Національну стрілецьку асоціацію лобіювати інтереси мисливців та переконувати губернаторів залишити державні угіддя відкритими, щоб люди мали можливість вполювати собі їжу.

До речі, про проблеми, які виникли з постачанням м’ясопродуктів повідомила і глобальний оглядач Thomson Reuters Карен Браун, яка пов’язала цю проблему з прискореним експортом американського м’яса до КНР.

При цьому про збільшення продажів повідомили і виробники вогнепальної зброї: в березні ФБР провело 3,74 мільйона перевірок даних, що є рекордним показником.

Втім, про зростання кількості заявок на отримання ліцензії на полювання повідомили далеко не всі штати. А в Каліфорнії і Флориді взагалі спостерігається зниження цього показника.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв, що через неможливість збуту американські фермери годують корів полуницею.

Джерело: Reuters

Читайте також