Агролайф / Відпочинок     11 квітня 2020 12:06

Токсини у великому місті: як зберегти здоров’я у мегаполісі

Про те, що урбанізоване життя приховує багато небезпек, ми чуємо щодня. Але якщо конкретно — що руйнує наше здоров’я і як ми можемо вберегти себе від токсинів, які поруч з нами?

Ви помітили, наскільки технологічний процес покращує життя? І разом з тим, упевнено погіршує наше здоров’я. То чи можна знайти баланс у 21 столітті й залишитися здоровим у мегаполісі?

Нам є чим завдячувати промисловості, особливо її заслуга — важкі метали та хімікати, які ми щодня вдихаємо та п’ємо. Відходи кадмію, свинцю, ртуті, пестицидів, гербіцидів, алюмінію, миш’яку здаються нам термінами із хімії. Але вони провокують більш звичні для нашого розуміння хвороби: онкологію, Альцгеймера, подагру, діабет, аутоімунні захворювання, астму, синдром розсіяної уваги…

Лише уявіть, скільки «дарунків» у вигляді токсинів ми отримуємо просто від перебування на вулиці. Але це ще не все. Найстрашніше те, що лікарі звертають увагу на захворювання лише у критичній ситуації, коли відбуваються гострі випадки хімічного отруєння. А вони трапляються вкрай рідко.

Читайте: Як програма МетеоЗахист повертає впевненість аграріям

А ми далі продовжуємо жити із відходами хімічних промисловостей і навіть не підозрювати про це. Натомість токсини в організмі збільшуються, перевантажують нашу систему детоксикації і провокують нові захворювання.

Токсини значно ближче, ніж ви уявляєте

Щоб вберегти себе і своє здоров’я, потрібно знати, з ким доведеться боротись. Кадмій, свинець, ртуть, алюміній, миш’як, пестициди та гербіциди, хімікати бісфенол А, POPs-фталати, розчинники, бензол — ось основні речовини, яких ми повинні найбільше остерігатись та наслідків, у яких є чіткі медичні спостереження. Часто усі ці назви звучать надто віддалено, ніби їх і нема у нашому житті. Тоді я розповідаю, де вони зосереджені. Настільки близько, що ми навіть не підозрюємо.

Обізнаний, отже, озброєний

Найкраще середовище для миш’яку — це вода, рис, курятина. Кадмій — наші цигарки, дим і навіть соєві продукти. Ртуть у рибі, риб’ячому жирі, препаратах з омегою, амальгамних пломбах, вугіллі та продуктах його згорання. Бісфеноли є у пластику, алюміній — посуд, POPs, PCBs у фермерській рибі. А фталати ховаються у предметах гігієни та косметиці.

І якщо всі розуміють шкідливість цигарок і без вмісту кадмію, то рибні продукти чи омегу ми вживаємо для поліпшення здоров’я. А цілюща «трав’яна медицина» Індії та Китаю з неперевірених джерел — ціла колаборація ртуті, алюмінію та миш’яку. Токсична проблема поширена у високо індустріальних країнах, тому розвиток не завжди рівноцінний добробуту та здоров’ю.

Те, що ховається у нашому тілі

Мене часто запитують: які ж токсини найнебезпечніші? Однак, спираючись на багаторічний досвід, я використовую інший критерій. Які речовини найдовше залишаються у людському організмі і скільки років знадобиться на те, щоб вийти із синдрому «похмілля цивілізації»? Ось що дійсно має значення. І результати: кадмій виводиться з організму 16 років, миш’як — 4 дні, бензол — 1 день, свинець — 1,5 місяця, а у кістках до 2 років, ртуть — 2 місяці, а PCBs від 3 до 25 років!

Читайте також