Агролайф    16 липня 2020 18:55

Розводили молоко водою і підкручували лічильники

У польському молочному кооперативі вибухнув скандал через шахрайство з обсягами продукції і відкатами

У одному з польських молочних кооперативів вибухнув скандал через шахрайство з обсягами продукції. Звинувачення вже висунуті 11 особам, які брали участь у махінаціях з обсягами продукції з метою збагачення. За версією слідства, це було розведення молока водою, збільшенні показників приладів вимірювання обсягів готової продукції і здирництво. Збитки, нанесені кооперативу можуть сягати декількох мільйонів злотих (близько мільйона доларів США). По це повідомляє видання Farmer.pl.

За інформацією, яку 15 липня оприлюднив прес-секретар поліції Великої Польщі  Анджей Боровяк, серед затриманих напередодні осіб були і співробітники, власне, кооперативу, і фермери, які займалися постачанням молока. Також було затримано одного з членів наглядової ради кооперативу.

Читайте: Держгеокадастр виявив факти подвійної приватизації землі

Як пояснюють у поліції Великої Польщі, шахрайська практика полягала, зокрема, у додаванні води у молоко і завищенні у такий спосіб кількості врахованої продукції. Інший спосіб полягав у фальсифікації даних вимірювальних приладів і штучному збільшенні кількості зібраного молока. За словами Анджея Боровяка, кооператив виплачував окремим фермерам суми більші, ніж був винен. Ці фермери, у свою чергу, віддавали частину коштів ділкам з кооперативу.

Згідно інформації слідства, підозрювані, могли збагачуватись за допомогою цих схем протягом декількох років. Кримінальне провадження за цією справою велося з середини минулого року і у вересні 2019 року були висунуті перші звинувачення. Наразі слідство має докази і розглядає причетність до шахрайства двадцяти двох осіб, але звинувачення поки висунуті тільки 11-ти з них.

Більшість підозрюваних вже визнали причетність до згадуваних шахрайських схем. Згідно польському законодавству покарання таких злочинів передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, сарана пожирає врожаї від Східної Африки до Індії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...