Агролайф    15 червня 2020 16:30

Сарана пожирає врожаї від Східної Африки до Індії

У Міжнародному комітеті порятунку попереджають, що збиток від сарани торкнеться кожного десятого мешканця Землі

Мільярди ненаситних комах з жадібністю пожирають врожаї від східної Африки до Індії. Передбачалося, що ця безпрецедентна чума до теперішнього часу стихне, але замість цього з’явилося вже четверте покоління шкідників.

Міжнародний комітет порятунку (м. Нью-Йорк), що реагує на найбільш масштабні гуманітарні кризи, в своєму черговому релізі заявляє, що це вже четверте покоління сарани, яке в 8000 разів більше, ніж попередні рої, що фіксувалися на початку року.

«Це найсерйознішій спалах пустельної сарани  в Східній Африці за останні 70 років. На тлі пандемією COVID-19 навала комах представляє безпрецедентний ризик для регіону. Попередні зграї вже пошкодили десятки тисяч гектарів орних земель і пасовищ. Найсильніше постраждали Сомалі, Кенія, Ефіопія, Уганда і Південний Судан. Потенційний збиток від сарани може зазнати десята частину населення світу» – підкреслили у комітеті.

Деякі з нових роїв мають розмір великих міст. Комахи можуть пересуватися на відстані до 150 кілометрів на день. Коли вони спускаються на ферму, то здатні з’їсти всі насадження буквально за 30 секунд.

Читайте: Фермери Польщі виступили проти екологічних обмежень ЄС 

Тож не дивно, що ООН попереджає про наближення масового голоду, який може початися вже до кінця 2020 р.

За даними організації, рій, який містить від 40 до 80 мільйонів саранових, щодня з’їдає стільки ж їжі, скільки її з’їдають три мільйони чоловік за день.

При цьому нове покоління сарани вже дісталося до Пакистану і Індії. Так, британський Express використовує термін «біблійне», щоб описати масштаби вторгнення комах, з якими стикаються в ці країни. Відомо, що після того, як сільгоспугіддя трьох провінцій Пакистану було знищено сараною, уряд країни оголосив надзвичайний стан.

А директор центру біотехнологій з індійського Нью-Делі Бхагірат Чоудхарі, описуючи масштаби нападу роїв, сказав в інтерв’ю Express, що «ми ніколи, ніколи не бачили того, з чим маємо справу зараз в Індії – ніколи в історії».

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про те, що компанія «Нібулон» відкрила зерновий річковий термінал вартістю $22 млн.

Фото: Associated Press

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...