Новини / Відпочинок     15 серпня 2020 11:01

Літо–2020: Як відпочити вдома

Літній відпочинок в Україні: повноцінне оздоровлення, курорти всіх цінових сегментів, різноманітний раціон та можливість мігрувати між кліматичними зонами.

Наразі вже зрозуміло, що туристичне літо–2020 буде незвичайним. Карантинні обмеження послаблюють доволі повільно, і планувати відпочинок нелегко. Крім того, багато людей побоюються їхати на традиційні курорти через пандемію.

Відтак, популярність внутрішнього туризму буде зростати. Але у свідомості багатьох українців існує упередження щодо відпочинку на батьківщині. Тож із запитаннями про справжній потенціал України та можливості повноцінного відпочинку й оздоровлення Landlord звернувся до головного лікаря комплексу Edem Олексія Башкірцева.

Літо–2020: Як відпочити вдома

Олексій Башкірцев, головний лікар комплексу Edem Resort Medical & SPA, кандидат медичних наук, академік Європейської академії природничих наук, член наглядової ради університету SingularityU Kyiv у сфері експоненціальної медицини, міжнародний експерт з питань anti-age медицини.

У багатьох українців є переконання, що Україна не має сприятливих зон для відпочинку і курортів високого рівня. Чи згодні ви з такими твердженнями та які можливості є у нашій країні?

Це абсолютно неправильне переконання. В Україні достатньо стрімко розвиваються всі напрями оздоровчого туризму: лікувальний, культурний, екологічний, спортивний тощо.
Майже в усіх рекреаційних куточках України (особливо у західній та південній частині країни) є відпочинкові комплекси, що належать до різних сегментів:
• люкс,
• преміум (від $100),
• комфорт (1000 грн),
або відповідають тому бюджету, на який розраховує людина.
Активні поїздки українців за межі країни — це не показник відсутності сприятливих зон для оздоровлення. Зазвичай люди за кордоном не лише відпочивають, але й поєднують туристичний експіріенс (experience) із шопінгом, оздоровленням, а дехто навіть із роботою.

Чи є переваги відпочинку у кліматичній зоні, де людина постійно мешкає, і чи буде корисним для організму переміщення між кліматичними зонами?

Щодо цього у курортологічній медичній галузі є чіткі рекомендації.
Відпочинок у місцевій кліматичній зоні підходить людям із хронічними захворюваннями судин, серця або легеневої системи (ішемічна хвороба серця, некорегована артеріальна гіпертензія, вроджені вади розвитку серцево-судинної або легеневої системи) чи в період загострення хронічної хвороби.
Лише у таких випадках рекомендовано відпочивати у звичному кліматі. Якщо не враховувати цей сегмент населення, то переміщення між кліматичними зонами апріорі корисне для кожного. У таких поїздках організм дезадаптується і за допомогою цього загартовується. Тому в дитинстві кожного з нас намагалися возити на море, адже це допомагало не хворіти на респіраторні захворювання і хронічні бактеріальні інфекції.
Щоб почуватися здоровим, варто хоча б двічі на рік їздити у різні кліматичні зони, наприклад:
• у південний регіон на два тижні (Херсонська, Одеська, Миколаївська, Запорізька області);
• у гірську місцевість на два тижні (Львівська, Івано­Франківська, Закарпатська, Чернівецька області).

Новини за темою:  Як обрати відповідні сорти для вашого регіону

Однією з переваг внутрішнього туризму може бути те, що людина у харчуванні не «переходить» на незвичні продукти і страви. Чи має це значення з точки зору медицини?

Це не має якогось великого значення. Я, навпаки, прихильник різноманітного раціону. Але тут є один момент: організм більшості мешканців України — слов’янського походження, тому вони можуть обійтися без азіатських та паназіатських страв. Екзотика не є обов’язковою умовою для ідеальної роботи органів — і це факт. До того ж в Україні є багато адаптованих екзотичних фруктів з різних країн, які ростуть у нашому чорноземі. А отже, можуть легко урізноманітнити та доповнити харчування українця.

Початок літа в Україні небагатий на корисні рослинні продукти. Яке харчування буде оптимальним у цей період і на що потрібно звернути увагу?

Сюди дуже пасує цитата з казки: «…бери, медведюшка, корешки, а я себе возьму хоть вершки…»
Літо — це період усього того, що росте над землею, так званих вершків. Природа сама дає сигнал, як харчуватися. Полуниця, чорниця, малина та інші ягоди — це можливість наситити організм вітамінами на зимовий період. Також ці місяці багаті на свіжу зелень (рукола, шпинат, огірки, салат, редиска, зелена цибуля тощо), яку варто активно вводити у щоденний раціон (адже тут багато фолієвої кислоти, заліза та магнію).
Усе, що є привабливим із продуктів харчування для нюху, зору та смаку, потрібно споживати.
Кількість продуктів тваринного походження у раціоні варто зменшити та зробити акцент на рослинній їжі.

Літо–2020: Як відпочити вдома

Читайте: Богдан Савенков: треба розуміти який додатковий прибуток дає нова технологія

Які особливі поради ви даєте гостям комплексу, що приїздять на початку літа, як формується для них програма оздоровлення і чим вона відрізняється від весняної?

Новини за темою:  361 мільйон гривень допомоги: як держава підтримала аграріїв у травні

Зміни ми вводимо кожного сезону, тим самим даємо організму те, чого він потребує в цей момент!
У літній програмі оздоровлення ми:
1. Збільшуємо фізичну активність на свіжому повітрі.
Піші прогулянки, зарядка, кінні прогулянки, гольф та інші активності є ключовими у літній період. Ми намагаємося, щоб кожен наш гість проводив на вулиці більшу частину часу, адже це сприяє кращому кровообігу, метаболізму, до того ж дозволяє отримати необхідну кількість вітаміну D.
Прогулянки на свіжому повітрі — гарна профілактика багатьох хвороб!
2. Контролюємо споживання ягід, зелені та фруктів.
Попередньо їх потрібно обов’язково замочити (можна просто у воді на 1 годину або на 20 хвилин з додаванням пероксиду водню чи соди) для видалення токсинів.
3. Виключаємо продукти з високим глікемічним індексом — понад 45 (показники для продуктів можна знайти у Google), щоб дати змогу відпочити органам і клітинам організму. Не перевантажувати їх вуглеводами і зробити акцент на клітковині.

Що нового підготував Edem до цього літнього сезону?

По-перше, ми збільшили парк обладнання. Це стосується підрозділу дерматології та естетики. Тепер у нас працює сучасний лазер, який шліфує шкіру обличчя з додаванням сироваток. Після цієї процедури практично немає реабілітаційного періоду.

Літо–2020: Як відпочити вдомаПо-друге, ми посилили відділ фізичної реабілітації. До наявного арсеналу сучасного обладнання додали кріокамеру, яка за короткі сеанси глибокого заморожування (від –120 °C до –170 °C) зміцнює імунітет та є флагманом anti-age терапії.
По-третє, ми активно розширюємо та доповнюємо Центр відновлення здоров’я новинками професійного медичного обладнання.

Раніше Олексій Башкірцев розповів, про культ детоксу: Топ-7 інструментів ведення здоров’я

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також