Агролайф

Із безхатченків – у фермери: як у Каліфорнії дають нове життя людям вулиць

Яскравий приклад адаптації – історія одного з випускників програми. Майкл Лаффун добре пам’ятає про день, коли він вирішив змінити своє життя.

«Я буквально прокинувся в своєму фургоні і подумав: «Я більше не можу цього робити, тому що я помру», – згадує він.

Із безхатченків – у фермери: як у Каліфорнії дають нове життя людям вулиць

Протягом восьми років Лаффун був безхатченком, до того ж, залежним від метамфетаміну. У 2007 він дізнався про некомерційний проєкт Homeless Garden, який адаптує безпритульних до нового життя землеробів. Кінцева мета полягає в тому, що безхатьки залишать ферму, знайшовши собі стабільне житло та повноцінну роботу.

Після півтора року перебування в програмі Лаффун, дійсно, зміг забезпечити себе роботою та житлом. Пізніше він отримав фах у галузі садівництва. «Це був перший крок назад у нормальне суспільство, перші відкриті двері», – говорить він.

Врешті-решт випускник проєкту Homeless Garden влаштувався на роботу менеджером з нерухомості для 48 житлових об’єктів у Санта-Крус. 44 було із них перетворили на роздільне житло для громадян з низьким рівнем доходу, що відкрило можливість людям вулиць віднайти свій дім.

Проєкт Homeless Garden заснував ще в 1990 році Пол Лі, місцевий меценат та колишній професор університету Каліфорнії Санта-Крус. Він провів ніч у притулку Санта-Крус та зрозумів, що жителі позбавлені середовища, яке дозволяє їм мріяти про краще майбутнє. Структура проєкту зараз складається з однорічного періоду навчання учасників. Стажисти вирощують фрукти, овочі, квіти і зелень на фермі протягом 20 годин на тиждень. Їм виплачують заробітну плату, забезпечують базову підготовку професійних навичок та розвиток соціальних навичок. Адже свого часу ці люди стали почуватися відірваними від суспільства, спільна праця допомагає трансформуватися.

З моменту заснування проєкт допоміг близько тисячі людей. За останні п’ять років 96 відсотків випускників отримали роботу або стабільний дохід, а 86 відсотків знайшли житло.

Ферма Homeless Garden продає продукцію місцевим жителям та ресторанам. Також учасники програми виготовляють ряд продуктів, наприклад, свічки, джеми, мило, масла та креми, які продаються у магазинах.

Читайте: Виплатити компенсацію і відправити на пенсію: у Британії хочуть позбутися фермерів у віці

Елла Флемінг, керівник фермерського господарства проєкту, розуміє, що не всі його учасники стануть фермерами. Але впевнена, що отримані навички –  міцна основа для нового життя. У майбутньому організація планує розширення земельного масиву для обробки, що дозволить втричі збільшити кількість учасників соціальої програми.

Як повідомляв раніше Landlord, у Сінгапурі з’явилась перша розумна плавуча ферма.

Джерело: modernfarmer.com

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку