Агролайф / Відпочинок     27 квітня 2019 10:04

Як фермеру розмалювати великодні яйця: символи багатого врожаю на писанках

Розписуючи великодні яйця, наші предки вкладали в це глибокий зміст. Природно, що для фермерів головними є символи багатого врожаю. Тож пропонуємо дізнатися, які саме знаки та орнаменти треба нанести на писанку, щоб закликати свою удачу.

Яйця – це незамінний атрибут Великодня. З писанками та крашанками в українців пов’язано безліч легенд, повір’їв, звичаїв і традицій. При цьому в писанкарстві надають великого значення як орнаментам, так і кольорам.

Що означають кольори?

Найчастіше при розписі великодніх яєць наші предки використовували червоний, жовтий, помаранчевий, зелений, вишневий, коричневий і чорний кольори.

Читайте: 6 способів навчити дітей цінувати їжу й поважати фермерів, які її виробляють

Фермерам слід звернути увагу на жовтий – колір стиглого зерна, символ сонця і врожаю, а також на бурий – символ життєдайної сили землі.

  • Червоний. Символ добра, радості, щасливого шлюбу. За церковною традицією яйце червоного кольору є символом Воскресіння, жертовності, небесного вогню.
  • Жовтий. Символ сонця, тепла та врожаю. Яйця цього кольору оберігали від злих сил та лиха. Також жовтий був кольором багатства.
  • Зелений. Символ весни, воскресіння природи, надії та життя. Символізував пробудження природи від зимового сну.
  • Бурий, коричневий. Символ землі, її прихованої життєдайної сили.
  • Чорний. Символ ночі, всього невідомого та таємного. Зазвичай використовується як тло, підкреслює силу інших кольорів. Він символізує нескінченність життя людини, буття після смерті.
  • Білий. Символ чистоти, раю. Білі символи на писанці символізували безгрішне життя.
  • Блакитний. Символ неба, повітря, води, чистоти та здоров’я. На писанках він символізував насичення та небесну божественність.

Пропонуємо ідеї натуральних барвників для крашанок:

Що означають орнаменти?

Символами багатого врожаю на писанках є ріжки, соняшник, грабельки, безконечник.

Грабельки, гребінці, трикутнички з гребінцями
Належать до символів, пов’язаних з водою, уособлюють хмари та дощ. Писанки з грабельками писали в посуху, гадаючи, що, написавши цей знак, можна викликати довгожданні небесні води.

Сварга
Символізує сонце, удачу, довголіття, родючість, здоров’я та життя. На писанках її зображали у вигляді ламаного або гачкового хреста.

Баранець
Символ смирення, невинності, безмежної любові, родючості. На писанках орнамент «баранячі ріжки» уособлює молоді пагони рослин.

Птах

Символ зародження життя, родючості, приплоду, достатку. Півень вважався провідником Божого сонця й сторожем проти зла, голубки – символом любові, вірності і злагоди.

Олень
Символ достатку, багатства. Існує ще з часів первісних мисливців, коли м’ясо цієї тварини було основною їжею, шкіра була потрібна для пошиття одягу й спорудження житла, а з кісток та рогів виготовляли зброю і прикраси.

Закликає фермерську удачу і різна рослинна символіка:

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2018 р. в Україні вироблено 16,14 млрд штук яєць. Лідером галузі стала Івано-Франківщина: фермерські господарства області виробили 19,9% загального обсягу продукту.

За матеріалами ВСВІТІ

Читайте також