Новини    03 листопада 2021 14:59

Зрив весняної посівної. Держпродспоживслужба відповіла на звинувачення щодо затримки висновків експертиз на пестициди

Фахівцями були виявлені порушення щодо персонального складу відповідної експертної комісії

У зв’язку з численними зверненнями суб’єктів господарювання щодо затримки видачі висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на пестициди та агрохімікати Держпродспоживслужба надає роз’яснення.

Експертні комісії з питань державної санітарно-епідеміологічної експертизи пестицидів та агрохімікатів при головному державному санітарному лікареві України, ДУ Інститут медицини праці імені Ю. І. Кундієва Національної академії медичних наук України та Центру превентивної медицини Державного управління справами комісії надавали на затвердження в Держпродспоживслужбу проєкти висновків та протоколи експертизи оформлені з порушенням чинного Порядку проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи, в зв’язку з чим були повернуті експертним комісіям. 17 вересня 2021 року Розпорядженням Головного державного санітарного лікаря України № 30 були утворені нові комісії для проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи в особливо складних випадках.

Читайте: Держпродспоживслужба перейде в управління Мінагрополітики

Експертна комісія з питань державної санітарно-епідеміологічної експертизи пестицидів та агрохімікатів при головному державному санітарному лікареві України, утворена наказом Державної санітарно-епідеміологічної служби України від 05.02.2016 № 13 надіслала 07 жовтня 2021 року на затвердження проєкти висновків та протоколи експертизи. 19 жовтня 2021 року в результаті перевірки проєктів перед затвердженням фахівцями Держпродспоживслужби були виявлені порушення щодо персонального складу відповідної експертної комісії. Документи підписані не уповноваженими на підписання заступниками та оформлено протокол експертизи за одним номером та датою для всіх проєктів висновків на різні об’єкти, що не відповідає Порядку проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Держпродспоживслужба готова затвердити проєкти висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо пестицидів та агрохімікатів, оформлені відповідно до Порядку проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 247.

Раніше Landlord повідомляв, що затримка видачі висновків держсанепідекспертизи для агрохімікатів загрожує весняній сівбі. 

Джерело: Держпродспоживслужба

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...