Новини    30 жовтня 2021 14:27

Затримка видачі висновків держсанепідекспертизи для агрохімікатів загрожує весняній сівбі, – ЄБА

ЄБА звертається до влади з проханням терміново розблокувати видачу висновків держсанепідекспертизи для пестицидів і агрохімікатів

Існуючі затримки з наданням висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи пестицидів і агрохімікатів вже завдають шкоди бізнесу і можуть призвести до зриву весняної посівної кампанії в Україні, заявили в Європейській Бізнес Асоціації.

Протягом останніх місяців дана ситуація стала особливо критичною, оскільки через фактичну зупинку даної адміністративної процедури відносно приблизно 250 препаратів (пестициди і агрохімікати) не можуть бути завершені державні випробування, і, відповідно, заблокований їх доступ на ринок.

«Незважаючи на той факт, що, за законом, висновок має видаватися протягом 10 днів з моменту надходження заяви, станом на сьогодні затримки вже доходять до 100 днів», – йдеться в заяві ЄБА.

Як зауважили в асоціації, враховуючи той факт, що отримання висновку є лише одним з етапів складної і тривалої процедури держреєстрації пестицидів і агрохімікатів, під загрозою опиняється весняна посівна кампанія. Виробники препаратів можуть просто не встигнути пройти всю процедуру і завезти продукцію до початку сезону.

«У зв’язку з цим ЄБА звертається до прем’єр-міністра України, міністра економіки України, міністра аграрної політики та продовольства України та голови Держпродспоживслужби з проханням терміново розблокувати видачу висновків держсанепідекспертизи для пестицидів і агрохімікатів», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, СБУ запобігла екологічній катастрофі на Кіровоградщині.

Джерело: ЄБА 

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...