Новини / Технології     29 грудня 2019 08:58

Зростання тіньового ринку алкоголю до 80% прогнозують експерти

Сьогодні нелегальний ринок горілки становить 50−55% від загальних обсягів споживання. Сергій Блескун, виконувач обов’яків директора ДП “Укрспирт” вважає: тіньовий ринок алкоголю може зрости до 80%.

Про це повідомляє  УНН.

Уже на сьогодні, за словами керівника «Укрспирту», більше половини алкогольних напоїв на ринку перебувають у тіньовому обігу.

“Я вважаю, що на нелегальний ринок горілки і, відповідно, спирту припадає 50−55% від загального споживання», – сказав Сергій Блескун.

Окремого дослідження, за словами керівника, компанія не проводила, однак, нелегальний ринок зростає. Якщо ще п’ять років тому його частка становила 30%, то три роки тому – 50%. «За таких темпів зростання через п’ять років він може сягти до 80%”», – наголосив Сергій Блескун.

Завадити нелегальному обігу, за словами С.Блескуна, мають встановлені лічильники обліку спирту та камери відеоспостереження на підприємствах “Укрспирту”.

Читайте: Херсонські фермери планують створити алкогольний напій на основі кавуна

“На всіх заводах “Укспирту”, які працюють, встановлені лічильники обліку спирту з літа цього року. Додатково на підприємствах встановлюються камери відеоспостереження, які дозволять зафіксувати, які автомобілі заїжджають і виїжджають, знімаються і показники лічильника, – розповів Сергій Блескун.

Сигнали з камер будуть передаватися на сервери Державної фіскальної служби і будь-хто зможе в системі реального часу стежити за тим, що відбувається на заводах, говорить керівник.

«Я хочу мінімізувати можливість виробництва нелегального спирту на заводах “Укрспирту”. Зараз працює 15 спиртових заводів з 41, які входять до складу Державного підприємства», – підкреслив Сергій Блескун.

Landlord раніше повідомляв, що у Британії презентували унікальний алкоголь із чорнобильської пшениці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також