Новини / Технології     08 серпня 2019 12:20

Горілка з чорнобильської пшениці: у Британії презентували унікальний алкоголь

Команда науковців з Великої Британії та України виготовила експериментальний радіоактивно безпечний алкоголь з Чорнобильської води та пшениці. Пшеницю планують вирощувати в зоні відселення і переконані – це безпечно.

Про унікальну горілку з-під Чорнобиля повідомило Державне агентство України з управління зоною відчуження ДАЗВ) на своїй сторінці у Facebook.

Горілка «АТОМІК» виготовлена з використанням традиційної методики «homemade» – тобто, фактично, це якісний самогон. Для виготовлення експериментальної партії брали воду з Чорнобильських свердловин. Дистильований алкоголь розводили з мінеральною водою із глибокого водоносного шару в місті Чорнобиль, який має схожий хімічний склад з ґрунтовими водами регіону Шампань у Франції. У цій воді не виявили радіоактивного забруднення. Горілку вже презентували в Британії.

Насправді – це частина 3-річного дослідницького проекту науковців, які вивчали міграцію радіонуклідів із ґрунтів зони відчуження до сільськогосподарських культур, вирощених на цій території. В експериментальних зразках зерна, вирощених у Чорнобильській зоні, знайшли незначне перевищення концентрацій стронцію. Але у процесі виготовлення алкоголю кількість «домішок» у зерні зазвичай зменшується, і в готова горілка виявилася цілком безпечною – це підтвердили серйозні дослідження кількох лабораторій.

«В чергове британські вчені вразили світ унікальним досягненням і довели, що «неможливе стає можливим». На цей раз у тісній співпраці з українськими науковцями вони продемонстрували, що у чорнобильській зоні можна створити чистий радіаційно безпечний продукт із традиційним смаком. Отже, чорнобильська горілка – це більше не один із міфів, а реальність», – розповів голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Професор Джим Сміт з Університету Портсмута у Британії описав«ATOMIК» як, можливо, найважливішу пляшку алкоголю у світі.

Дослідники хочуть налагодити виробництво крафтової горілки із зерна, вирощеного у зоні обов’язкового (безумовного) відселення. При цьому повертатимуть 75% прибутку громаді регіонів, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Зерно вирощуватимуть не в промислових масштабах, а лише для «АТОМІК».

«Ми прагнемо зробити високоцінний продукт для підтримки економічного розвитку цих територій», – зазначає професор Сміт.

Науковці переконані, що сьогодні багато відселених територій вже можна використовувати для безпечного вирощування сільгосп культур, якщо робити це під радіоекологічним контролем.

Читайте: Пережила голодомор та катастрофу: 78-річна жінка господарює у селі під Чорнобилем

Зараз створюється соціальне підприємство «Чорнобильська алкогольна компанія», яка в майбутньому вироблятиме та продаватиме високоякісну крафтову горілку «АТОМІК». Для старту виробництва потрібно вирішити ряд юридичних питань, після чого науковці сподіваються розпочати невелике експериментальне виробництво «АТОМІК».

Як повідомляв раніше Landlord, українська горілка виходить на ринок Німеччини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також