Новини / Фінанси     05 січня 2021 11:30

Бюджетна підтримка АПК у 2021 році складе 4,7 млрд грн

Галузь, що забезпечила 12% ВВП країни і понад 40% всіх валютних надходжень отримає підтримку на рівні менше 0,4% видатків державного бюджету. Кошти будуть розподілені між 9 тис агропідприємствами

Державна підтримка аграрного комплексу України у 2021 році складе 4,7 млрд грн, а кошти будуть розподілені між понад 9000 сільськогосподарськими підприємствами. Про це повідомили у міністерстві фінансів України.

Напрямки державної підтримки залишились майже без змін у порівнянні з минулим роком – здешевлення вартості вітчизняної техніки, здешевлення кредитів, розвиток фермерським господарств тощо. Також передбачене фінансування з державного бюджету програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Новим напрямком можна вважати підтримку розвитку приватних меліоративних систем і надання державних гарантій для розвитку державних меліоративних систем (у рамках угод державно-приватного партнерства).

ЧитайтеАргентина призупиняє експорт зерна до кінця лютого 2021 року

Водночас, як зазначив у дописі на своїй сторінці Facebook генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, цифри підтримки галузі, що є драйвером економіки, виглядають дивними на фоні затвердженого фонду заробітної платні державної групи «Нафотогаз». Наприкінці грудня уряд затвердив фінансовий план «Нафтогазу» з фондом зарплати на трохи більше ніж 1 тис осіб у 2,65 млрд грн.

«1013 осіб, які, за великим рахунком, газ не видобувають (це робить Укргазвидобування), газ не транспортують (це робить Оператор ГТС України), газ не зберігають (це робить Укртрансгаз), свердловини не бурят (це робить Укрбургаз або приватні компанії по підряду). Це всього лише в 1,5 рази менше, ніж весь обсяг держпрограми підтримки АПК у 2020 році (4 млрд). Більш ніж в два рази більше, ніж річний обсяг часткової компенсації на придбання вітчизняної сільгосптехніки для аграріїв (1 млрд), якою скористались 7260 сільгоспвиробників», – пише Руслан Іллічов.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що з 1 січня починає діяти Угода про вільну торгівлю з Великою Британіє

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також