Новини / Рослинництво     09 квітня 2019 16:26

Жодної рослини з ГМО: Грузія вже 5 років веде чисте виробництво

Перевірки, які проводить Міністерство охорони навколишнього середовища і сільського господарства Грузії в господарствах країни, не виявили жодної генетично модифікованої рослини, починаючи з 2015 року.

Про це повідомляє EastFruit.

Фахівці служби контролю над біорізноманіттям Грузії за період від 2015 року до сьогодні перевірили зразки тих культур, що мають найбільший ризик генного модифікування: пшениці, жита, картоплі, дині, кавуна, сої, люцерни та лобіо.

У вибірковому порядку було взято 177 зразків цих культур із 561,2 га сільськогосподарських земель у різних регіонах країни. Лабораторні дослідження показали, що зразки не містили маркерів ГМО.

Читайте: Добра новина для бджолярів: чиновники вдосконалять законодавство щодо ЗЗР

Повідомляється, що Грузія у 2014 р. прийняла закон «Про живі генномодифіковані організми», згідно з яким на території країни забороняється інтродукція ГМО в навколишнє середовище. Крім того, заборонено розміщення продуктів з ГМО в ринковій мережі. Використання ГМО в замкнутих системах вимагає відповідної ліцензії.

Landlord раніше повідомляв про те, що Киргизькій Республіці пропонують через 5 років повністю перейти на органічне сільське господарство. Відповідний законопроект запропонували громаді на обговорення.

Читайте також