Новини / Рослинництво     09 квітня 2019 12:59

Добра новина для бджолярів: чиновники вдосконалять законодавство щодо ЗЗР

Для вирішення гострих питань, пов’язаних із обігом ЗЗР в Україні, в Мінагрополітики створено Міжвідомчу робочу групу на чолі з в.о. міністра Ольгою Трофімцевою. Одна з проблем, яку має розглянути цей орган, – захист бджіл від застосування пестицидів.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Міжвідомчу робочу групу, до складу якої увійшли представники 26 організацій, сформовано для вдосконалення законодавства щодо життєвого циклу засобів захисту рослин в Україні.

Читайте: АЧС географічно охопила весь Китай – Карен Браун

Група підготує пропозиції, які стосуються:

  • державних випробувань та державної реєстрації ЗЗР;
  • ввезення та продажу ЗЗР;
  • зберігання та застосування ЗЗР;
  • поводження з використаною тарою та утилізації непридатних препаратів.

У міністерстві сподіваються створити механізм простежуваності обігу ЗЗР, що сприятиме захисту і фермерів, і споживачів, а також сталому розвитку сільського господарства.

Ольга Трофімцева повідомила, що одним із завдань робочої групи буде врегулювання питання обробки ЗЗР продукції рослинництва та захист бджіл від застосування пестицидів.

Landlord раніше повідомляв про те, що бджолярі б’ють на сполох через масову загибель в Україні свійських комах унаслідок їх отруєння нелегальними ЗЗР, використовуваними фермерами для оброблення полів. У зв’язку з цим 11 квітня пасічники виходять під стіни КМУ на акцію протесту проти знищення бджіл.

Читайте також

Матеріали по темі