Новини / Рослинництво     10 грудня 2018 11:50

Без агрохімікатів та ГМО: через 5 років Киргизія може стати органічною країною

Киргизькій Республіці пропонують через 5 років повністю перейти на органічне сільське господарство. Відповідний законопроект вже запропонували громаді на обговорення. Згідно з документом, рослини можна буде захищати лише за допомогою біологічних препаратів. Також не забороняються органічні добрива.

Про це повідомляє kabar.kg.

У Киргизькій Республіці парламент відкрив громадські обговорення проекту «Про заходи щодо розвитку органічного сільськогосподарського виробництва в КР». Згідно з пояснювальною запискою до проекту, через 5 років Киргизія має повністю перейти на виробництво органічної рослинної та тваринної продукції. Аби плани стали реальністю, при виробництві продукції необхідно заборонити використовувати агрохімікати, пестициди (отрутохімікати), синтетичні речовини, гормони, регулятори росту, кормові добавки, ГМО, антибіотики. Можна застосовувати біологічні препарати для захисту рослин та органічні добрива.

Щоб повністю перейти на виробництво органічної продукції у Киргизії необхідно створити систему сертифікації, реєстрації суб’єктів органічного виробництва, стимулювати роботу різноманітних науково-дослідних інститутів, суб’єктів, які працюють над створенням біо-препаратів для захисту рослин, а також приділяти увагу підготовці кадрів в області органічного сільгоспвиробництва, зокрема агрономів, вважають в парламенті.

Читайте: Еко-майбутнє: в Україні започатковано перший органічний освітній проект

Що дасть органічне сільське господарство:

  • зниження кількості внесених в навколишнє середовище хімічних речовин,
  • підтримку природних екосистем, адже зберігає біорізноманіття,
  • зменшення забруднення підземних та поверхневих вод,
  • позитивний вплив на здоров’я людей.

Як повідомляв LANDLORD, фермер з Житомирщини відкрив еко-ферму, де вирощує органічних курей, черв’яків, малину, огірки та лохину.

Фото: expert.ru

Читайте також