Новини / Рослинництво     10 грудня 2018 11:50

Без агрохімікатів та ГМО: через 5 років Киргизія може стати органічною країною

Киргизькій Республіці пропонують через 5 років повністю перейти на органічне сільське господарство. Відповідний законопроект вже запропонували громаді на обговорення. Згідно з документом, рослини можна буде захищати лише за допомогою біологічних препаратів. Також не забороняються органічні добрива.

Про це повідомляє kabar.kg.

У Киргизькій Республіці парламент відкрив громадські обговорення проекту «Про заходи щодо розвитку органічного сільськогосподарського виробництва в КР». Згідно з пояснювальною запискою до проекту, через 5 років Киргизія має повністю перейти на виробництво органічної рослинної та тваринної продукції. Аби плани стали реальністю, при виробництві продукції необхідно заборонити використовувати агрохімікати, пестициди (отрутохімікати), синтетичні речовини, гормони, регулятори росту, кормові добавки, ГМО, антибіотики. Можна застосовувати біологічні препарати для захисту рослин та органічні добрива.

Щоб повністю перейти на виробництво органічної продукції у Киргизії необхідно створити систему сертифікації, реєстрації суб’єктів органічного виробництва, стимулювати роботу різноманітних науково-дослідних інститутів, суб’єктів, які працюють над створенням біо-препаратів для захисту рослин, а також приділяти увагу підготовці кадрів в області органічного сільгоспвиробництва, зокрема агрономів, вважають в парламенті.

Читайте: Еко-майбутнє: в Україні започатковано перший органічний освітній проект

Що дасть органічне сільське господарство:

  • зниження кількості внесених в навколишнє середовище хімічних речовин,
  • підтримку природних екосистем, адже зберігає біорізноманіття,
  • зменшення забруднення підземних та поверхневих вод,
  • позитивний вплив на здоров’я людей.

Як повідомляв LANDLORD, фермер з Житомирщини відкрив еко-ферму, де вирощує органічних курей, черв’яків, малину, огірки та лохину.

Фото: expert.ru

Кейси        28 грудня 2018 11:40

Кейс: у Китаї 72-річний японець навчає молодих фермерів органічному землеробству

Кавасакі Хірото з Японії живе в Китаї майже 10 років. Чоловік об'єднався з власником свиноферми, щоб на практиці навчати молодих фермерів методам органічного землеробства.  72-річний японець веде свій мікроблог та має 270 тис. фоловерів. 

Про це повідомляє Агро XXI.

Кавасакі Хірото викладає практики компостування гною та інших методів переробки відходів фермерських господарств в контексті органічного землеробства. У 2009 році чоловік працював в китайському університеті, тоді він був шокований тим, що у Китаї багато фермерів викидають гній, загиблу худобу до річок та в поля без утилізації. Також чоловіка приголомшив той факт, що китайці використовують величезну кількість добрив, що шкодить грунту.

Тож, Хірото з 2013 року шукав компаньйона, щоб разом створити органічну ферму. Довго ніхто не погоджувався через високу вартість впровадження органічних методів. Врешті-решт чоловік об’єднався з колишнім журналістом, власником свиноферми Сяоліюгу в місті Сіньсян. Зараз вони разом на практиці демонструють іншим методи органічного землеробства та навчають молодих китайських фермерів. У японця-експерта є мікроблог на сайті Weibo. Зараз в нього 270 000 фолоуверів. Ще у 2014-му їх було всього 300. Сьогодні понад 100 студентів пройшли навчання у Хірото.

Читайте: Еко-майбутнє: в Україні започатковано перший органічний освітній проект

Як стверджує японський експерт, його завдання на все життя – це знаходити та розвивати таланти в Китаї. Чоловік сподівається, що органічне сільське господарство буде широко застосовуватись у майбутньому.

Як повідомляв LANDLORD, у 2017 році 7 мільйонів китайців переїхали з мегаполісів до сіл. 60% з них почали займатися сільським господарством.

Фото: independent.co.uk

Поділися