Новини    27 листопада 2021 16:02

Жнива кукурудзи затримуються через високу вологість зерна

Зазначається, що вологість зерна кукурудзи не залежить від ФАО

В Україні тривають жнива кукурудзи. За даними Мінагрополітики, з 80,4% намолотили 31,78 млн тонн зерна за середньої врожайності 72,2 ц/га. І якщо на півдні та сході збирання майже завершене, то в решті регіонів затримується через високу вологість зерна. Про це повідомляє Agrotimes.

“Досушування за такої вологості помітно знижує рентабельність виробництва, втім, я не хочу ризикувати. У нашому регіоні (а це Прикарпаття) може випасти сніг і ми можемо взагалі не завершити збирання. До того ж скидання вологи в полі може знизити якість зерна, а це також втрати”, – вважає власник і директор ТОВ «Галицькі Аграрні Традиції» у Львівській області Ігор Зварич.

Зазначається, що вологість зерна кукурудзи не залежить від ФАО. У компанії сіяли зернову з ФАО 260, 290 і 330, і всі ці гібриди мають приблизно однакову вологість.

“Гібриди, які ми обрали, дають гарну врожайність, але погано скидають вологу. Тож наступного року плануємо підбирати нові гібриди, щоб знайти для себе золоту середину між урожайністю і скиданням вологи. Але це однозначно буде ФАО не вище 300”, – додає Зварич.

Раніше Landlord повідомляв, що переробку кукурудзи звільнять від додаткового податкового навантаження.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...