Новини / Політика     21 жовтня 2021 14:35

Зерновики розробили новий механізм банківських гарантій для форвардних контрактів

Запропонований механізм УЗА вирівняє можливості всіх виробників

У Києві презентували новий механізм банківських гарантій для форвардних контрактів на зерновому ринку, розробленого Українською зерновою асоціацією (УЗА).

«Запропонований механізм УЗА вирівняє можливості всіх виробників, дозволить їм отримати більшу ціну за рахунок премії за надійність, знизить ризики потенційних збитків покупців та гарантує надійність постачальників», — заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

На його думку, новий механізм дозволить Україні вийти на якісно новий експортний рівень і ще розвивати позитивну динаміку, яку сьогодні демонструє агросектор.

«Іноземні партнери від нас чекають стабільності, а наші аграрії – цивілізованого ринку зернових та олійних за чіткими правилами», — зазначив міністр.

До обговорення на презентації долучилися представники банківської спільноти, зокрема, Незалежної асоціації банків України, ЄБРР в Україні та IFC в Україні, банківських установ.

Форвардні контракти в зерновій галузі – це договір купівлі-продажу, який засвідчує зобов’язання придбати/продати зерно в певний час та на певних умовах у майбутньому, з фіксацією цін продажу під час укладення такого контракту. Таким чином, постачальник отримує гарантований фіксований дохід у період збору врожаю, коли ціна має більшу волатильність і, як правило, зменшується.

Нагадаємо, аграрії та Мінагро домовилися про граничні обсяги експорту пшениці.

Джерело: Міністерства аграрної політики та продовольства

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також