Новини    07 жовтня 2021 13:00

Зерновики проти нової інструкції щодо обліку зерна

Українська зернова асоціація разом з профільними бізнес-асоціаціями звернулася до очільника уряду та Мінагрополітики з вимогою не впроваджувати нову інструкцію з якісно-кількісного обліку зерна

Українська зернова асоціація, Українська аграрна конфедерація, Український клуб аграрного бізнесу, Морська палата України та Асоціація стивідорних компаній Одеського морського порту написали спільний лист до урядовців.

Вони переконані, що нова інструкція, яку винесло на обговорення Мінагро в липні, створює значні регуляторні бар’єри для зернових підприємств.

Профільні асоціації та організації одностайні в тому, що ухвалення подібної Інструкції є недоцільним та матиме вкрай негативний вплив на розвиток аграрної галузі та, зокрема, експорту вітчизняного зерна.

Як відомо, традиційно щороку аграрний експорт забезпечує понад 40% валютних надходжень в Україну. Цьогоріч, аграрії забезпечать ще більші надходження до країни, адже цьому сприяють високі ціни на зерно та рекордний врожай зернових та олійних культур, що прогнозується на рівні 110 млн т. При цьому, Україна також очікує рекордний експорт зерна – близько 70 млн т.

В найближчому майбутньому в середньому вітчизняні аграрії будуть готові збирати понад 120 млн т та експортувати понад 80 млн т зерна. Відтак, зернова галузь України є без перебільшення ключовою для економіки і має дуже великий потенціал збільшення потужностей виробництва та експорту зерна, яке є відновлювальним ресурсом.

Бізнес-асоціації просять уряд відмовитися від ухвалення Проєкту Інструкції чи будь-якого іншого нормативного акту, покликаного регламентувати вимоги щодо кількісно-якісного обліку «комерційних» зернових вантажів задля недопущення колапсу в аграрній галузі України та заради продовження її продуктивного розвитку. УЗА та інші асоціації переконані, що вимоги до обліку зерна повинні диктуватися стандартами міжнародної торгівлі зерном.

Нагадаємо, раніше зерновики закликали парламент внести зміни до законопроєкту про збільшення мінімального податкового навантаження

Джерело: УЗА

Наталія Софієнко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...