Новини / Логістика     10 січня 2019 07:58

Зерновози простоюють на станціях. Ажіотаж прогнозується на третю декаду січня

На початку 2019 року відвантаження у зерновози Укрзалізниці скоротилися на 11% у порівнянні з минулим роком - до 1441 вагону. Зерновози простоюють на станціях, очікуючи навантаження. Через ігнорування роботи у святкові дні може з'явитися раптовий ажіотаж на зерновози наприкінці січня.

Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

Операційний директор “Укрзалізниці” В’ячеслав Єрьомін зазначає, що зерновози надали підприємствам відповідно до планів, однак вагони простоюють на станціях, чекаючи навантаження. На елеваторах зернові не відвантажують. До того ж, компанії не дають попередніх запитів на зерновози. Це не дає Укрзалізниці плануватися наперед.

Читайте: 4000 замість 8000 грн: реальна ціна на оренду зерновозів від Укрзалізниці

Єрьомін прогнозує, що спад активності вантажовідправників на початку січня може привести до різкого ажіотажу на зерновози у третій декаді місяця. Відповідно “Укрзалізниця” не зможе задовольнити потреби, бо не матиме ресурсів. Представник підприємства закликає учасників ринку забезпечити цілодобову та щоденну вантажну роботу, аби пізніше не виникла проблема нестачі вагонів.

Заступник директора з логістики компанії Delta Wilmar Валерій Ткачов розкритикував заяву Укрзалізниці про простоювання пустих зерновозів на станціях. Менеджер заявив, що вагони стоять повні, але в систему заводяться як порожні, а елеватори працюють і у святкові дні.

Як повідомляв LANDLORD, нові тарифи на вантажні перевезення залізницею не погоджують підприємства гірничо-металургійного комплексу.

Фото: Shatterstock

Читайте також