Новини / Ринок землі     18 вересня 2019 11:52

Земля буде продана: що говорили президенти України про ринок землі

Усі 6 президентів України, що стояли на чолі держави з 1991 року, дотримувалися думки про те, що ринок землі в країні має бути. Попри це за 15 років існування земельного мораторію в Україні його продовжували 7 разів, і лише зараз з’явилася надія, що ситуація зміниться.

Landlord зібрав висловлювання гарантів Конституції України щодо ринку землі та земельного мораторію в нашій державі.

Читайте: Тимофій Милованов про шанси ухвалити закон про ринок землі до 1 грудня

Леонід Кравчук (президент України, 1991–1994 рр.)

«Сидіти і нічого не робити не можна. Ми доживемося до того, що земля буде продана, а ми будемо говорити про мораторій. Потрібно створити ринок землі».

Леонід Кучма (президент України, 1994–2005 рр.)

«Продовження мораторію вигідне певним силам для того, щоб тривало беззаконня над селянами. Земля повинна бути включена в економічний обіг».

Віктор Ющенко (президент України, 2005–2010 рр.)

«Мораторій призвів до того, що, за оцінками експертів, близько 39% землі вже мають власника через тіньові напівлегальні схеми».

Віктор Янукович (президент України, 2010–2014 рр.)

«Перед нами поставлено завдання – запустити ринок земель у 2012 році. Я просив би усіх причетних до цього пам’ятати про свою персональну відповідальність».

Петро Порошенко (президент України, 2014–2019 рр.)

«Прорив, форсаж в економічному розвитку України неможливий без ринку землі – прозорого, активного, де ми повинні захистити власників землі».

Володимир Зеленський (президент України з 2019 р.)

«Цього року ми обов’язково проведемо земельну реформу, що вже наступного року дасть змогу створити ринок землі на 40 мільйонів гектарів».

Landlord раніше повідомляв про те, що президент Володимир Зеленський дав розпорядження, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про відкриття ринку сільгоспземлі.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також