Новини / Політика     09 вересня 2019 10:12

Тимофій Милованов про шанси ухвалити закон про ринок землі до 1 грудня

Президент дав доручення ухвалити закон про відкриття ринку землі сільгосппризначення в Україні до 1 грудня. Але чи встигнуть розробити цей законопроект в уряді?

Про це розповів міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов в інтерв’ю НВ Бізнес.

Говорячи про підготовку законопроекту про ринок землі в Україні, Тимофій Милованов зазначив, що наразі існує «35 сценаріїв, які підготували різноманітні фахівці».

Читайте: Ринку землі в Україні бути: 8 тез Олега Устенка щодо земельного питання

За словами міністра, здійснюючи земельну реформу, слід орієнтуватися на два критерії:

  • Реформа має забезпечити максимальне економічне зростання.
  • Результати отриманого економічного зростання мають бути розподілені між власниками землі.

«Нам потрібна та реформа, яка дасть максимальне економічне зростання і поділить його результат між українцями. Зокрема між власниками землі», – пояснив міністр.

Тимофій Милованов наголосив, що забезпечити «розподіл додаткових благ від створення ринку» якраз і покликане Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства України.

На запитання, чи встигнуть в уряді із законопроектом до 1 грудня, Тимофій Милованов відповів рішуче: «Звісно, ми встигнемо все зробити». Він відзначив, що у Міністерстві знають, що треба робити, аби запустити реформу. Проблема полягає в іншому: всередині країни немає єдності щодо цього питання.

«Кожен тягне ковдру на себе. Люди, які володіють великими компаніями, ті, хто має корупційні позиції, або ті, хто збудував політичну кар’єру на тому, що бореться із ринком землі, наприклад, – вони таки не розвернуться і не відмовляться», – сказав Тимофій Милованов.

Landlord раніше повідомляв про те, що Володимир Зеленський дав розпорядження, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про відкриття ринку сільгоспземлі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також