Новини / Ринок землі     11 жовтня 2019 10:13

Земельні торги на блокчейн: проєкт завершено

Завершився проєкт із проведення електронних земельних торгів за технологією блокчейн, який упродовж року реалізовувало ДП СЕТАМ. З 1 жовтня торги на майданчику OpenMarket повернулися в режим оффлайн.

Про це повідомляє Укрінформ.

Протягом року з використанням технології блокчейн на платформі OpenMarket продали 2692 лоти на загальну суму 187 млн грн.

За словами гендиректора ДП СЕТАМ Віктора Вишньова, завдяки проведенню електронних торгів річна ціна оренди землі в Україні наблизилася до такої в країнах ЄС: зокрема на Кіровоградщині зросла до  7102 грн за 1 га, на Полтавщині – до 6583 грн, на Вінниччині – до 6088 грн.

Читайте: На торгах СВОТ зросли котирування кукурудзи та пшениці 

СЕТАМ вносило пропозиції щодо продовження електронних торгів за технологією Blockchain, проте на законодавчому рівні це не затвердили, тому з 1 жовтня «повернулися звичайні оффлайнові торги», розповів Віктор Вишньов.

Як повідомляв Landlord, унікальність технології блокчейн полягає в тому, що трейдери можуть як купити товар, так і застрахувати ризики. Серед важливих характеристик блокчейн-технології також називають високий захист даних, велику швидкість транзакцій, роботу в режимі «24/7».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також