Новини / Фінанси     08 грудня 2018 13:00

Здорожчання вантажних перевезень залізницею: куди підуть кошти

В Укрзалізниці вважають, що ринковий тариф на вантажні перевезення мав би бути 0,98 грн за 10 ткм замість теперішніх 24 коп. Ці кошти дозволили б товариству і локомотивний парк оновити, і модернізувати інфраструктуру. У 2018 році за перевезення вантажів УЗ отримала 6,8 млрд грн.

Про це повідомив у своєму блозі на інтернет-ресурсі “Магістраль” Андрій Рязанцев, директор з економіки та фінансів АТ “Укрзалізниця”.

За даними Андрія Рязанцева, коштів, які нині отримує “Укрзалізниця” за перевезення вантажів, вистачає на утримання лише 4-ї частини основних фондів підприємства. Індексація тарифів на вантажні перевезення на 15% відбулася ще наприкінці жовтня 2017 року. З того часу значно здорожчали дизпаливо, електроенергія, піднялась середня зарплата.

Зараз перевезення вантажу залізницею коштує 0,24 грн за 10 ткм. Щоб оновити локомотивний парк – тариф необхідно підняти до 0,44 грн. Щоб модернізувати інфраструктуру залізниці, необхідно додати ще 54 коп за 10 ткм. Щоб оновити й парк, й інфраструктуру – вартість вантажного перевезення має зрости до 0,98 грн.

Куди пішли кошти, отримані за вантажні перевезення у 2018 році:

Читайте: Укрзалізниця в першому півріччі 2018 року поповнила парк вантажних вагонів на 1750 одиниць

Представник АТ “Укрзалізниця” також вважає, що необхідно переглядати вартість порожнього пробігу вагонів. Зараз ціни залежать від того, що перевозилося у вагонах. Якщо, наприклад, це був металопрокат, то клієнт має оплатити за перевезення у зворотному напрямку вдвічі більше, ніж той, хто перевозив щебінь.

Як повідомляв LANDLORD, ціни на вантажні перевезення залізницею можуть зрости на 16,6% з 1 лютого 2019 року.

Інфографіка: info.uz.ua. Фото: 5.ua

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі