Новини / Аналітика     22 квітня 2024 17:24

Збитки від російського екоциду в Україні сягають 2,4 трильйона – Міндовкілля

Наразі екологічна складова вже включена до Міжнародного реєстру збитків

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що збитки, завдані росією довкіллю України, вже становлять у грошовому еквіваленті 2,4 трильйона гривень.

Так, серед 4200 випадків злочинів проти довкілля є випадки екоциду, зокрема підрив греблі Каховської ГЕС. Удари по українських енергооб’єктах негативно впливають на інфраструктуру, життя людей та довкілля.

З початку повномасштабного вторгнення Державна екологічна інспекція працює в режимі 24/7, застосовуючи нові методики та фіксуючи збитки довкіллю. Головна мета – детально зафіксувати кожен випадок злочину проти довкілля для включення екологічної складової в репарації.

Наразі екологічна складова вже включена до Міжнародного реєстру збитків. Хоча обрахунок завданої шкоди довкіллю наразі не є ідеальним, він завів, що ця проблема постійно вдосконалюється.

Завдані фізичним активам агропромислового сектора України через російське вторгнення сягають $10,3 млрд, з економічними втратами майже $70 млрд, за даними Київської школи економіки, опублікованими у журналі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха.

Сільськогосподарська техніка становить найбільшу частку збитків, майже 57% або $5,8 млрд, з найбільш пошкодженими тракторами, що мають збитки до $1,6 млрд. Понад 21% сільськогосподарської техніки та обладнання в Україні було повністю або частково пошкоджено.

Запаси зернових та олійних культур також серед пошкоджених активів, зі збитками $1,9 млрд, включаючи приблизно 4 млн тонн зернових і олійних культур.

Сховища є третьою за розміром категорією пошкоджених активів, що складають 17,5% всіх збитків, або $1,8 млрд. Понад 11,3 млн тонн потужностей було повністю знищено, а ще 3,3 млн тонн частково пошкоджено.

Понад 16 млн гектарів знаходяться під загрозою забруднення вибухівкою, з оціненими витратами на розмінування у сільгоспземлі від $12,8 до $26,6 млрд. Витрати на реконструкцію та відновлення агросектору, не пов’язані з розмінуванням, оцінюються у $56,3 млрд.

Новини за темою:  ЄС підвищує мита на агропродукцію та добрива з Росії та Білорусі: що зміниться для ринку

Збитки від руйнування Каховської дамби оцінюються в $1,18 млрд, з прямими збитками у рибному секторі на $24,5 млн.

Загальні втрати сільського господарства України становлять $69,8 млрд, що значно перевищує весь сільськогосподарський ВВП за 2021 рік. Найбільша частина цих втрат, 49,2% або $34,3 млрд, пов’язана зі зниженням виробництва рослинництва, яке оцінюється не лише для 2022-2023 років, але й включає подальші втрати у 2024 році через скорочення посівних площ. Втрати від зниження виробництва продукції тваринництва, аквакультури та рибальства складають $5,6 млрд до грудня 2023 року.

Нагадаємо, сучасне ведення сільського господарства стало маловигідним у порівнянні з минулим, оскільки культури такі як пшениця і ячмінь приносять збитки.

Державні інспектори на Херсонщині оцінили майже 700 випадків забруднення ґрунтів та засмічення земель внаслідок війни. Загальна сума збитків, зафіксованих у цих випадках, становить понад 6 мільярдів 221 мільйон гривень. Цю інформацію поширила Державна екологічна інспекція Південного округу через канал у месенджері Telegram.

Внаслідок війни та окупації аграрний сектор Запорізької області постраждав від значних втрат, повідомив глава Запорізької обласної адміністрації Іван Федоров.

На початку повномасштабного вторгнення ворог завдав значних збитків українському довкіллю на суму 2,2 трлн грн. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Міжнародного довкіллєвого форуму “United for Nature. Agenda for Ukraine”.

Російські військові завдали значних збитків аграрному сектору Харківщини —  понад 18 мільярдів гривень. У регіоні понад 570 тисяч гектарів сільськогосподарських земель були захоплені мінами.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук стверджує, що протягом 2023 року збитки товаровиробників у сфері тваринництва сягають понад 3 млрд євро. Майже усі культури “просіли” у ціні.

Блокування кордону польськими перевізниками, як і іншими, матиме вплив на українську економіку та розвиток аграрного сектору. Внаслідок блокування пунктів пропуску частина виробників втратили потенційні контракти.

Новини за темою:  Спалювати не можна: як швидко зробити компост з опалого листя

Втрати ринку землі від повномасштабного вторгнення склали $325 мільйонів або 12,4 мільярда гривень. Агресивні дії Росії призвели до невиконання 120 тисяч угод на площі 355,5 тисяч гектарів, як повідомляється в новому аналітичному огляді ринку земель України, підготовленому KSE Агроцентром за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також