Новини / Думки     09 грудня 2020 18:00

Збір соняшнику в Україні впав на 1,4 млн т у порівнянні з 2019 р – Денис Марчук

Сільськогосподарські виробники зібрали трохи більше 13 млн тонн соняшника, а врожайність у порівнянні з минулим роком впала на 20%

Погодні умови істотно вплинули на результати урожаю-2020 і цьогоріч аграрії зібрали на 20% менше соняшника, порівняно з минулим роком. Як наслідок – ціни на товарне насіння соняшника зросли у листопаді до 19-20 тис грн за тонну і лише останнього тижня спостерігалось незначне просідання цінових показників. Це, у свою чергу, вже призвело до підвищення цін на українську соняшникову олію у роздрібних мережах на 7-10%  Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук в інтерв’ю телеканалу UA: Перший.

Він зауважив, що подальша цінова динаміка буде напряму залежати від зовнішній чинників, а саме, від рівня цін на рослинні олії на глобальному ринку.

«Не тільки ми задаємо тон на світовому ринку сільськогосподарської продукції. Є Китай і Індія. У Південній Америці очікують на результати нового врожаю олійних. Тому все буде залежати від того, яка пропозиція з’явиться на ринку і чи буде попит на цю пропозицію. Якщо пропозиція буде замалою за високого попиту, то виникне дефіцит, що призведе до зростанні ціни на соняшникову олію», – пояснив Денис Марчук.

ЧитайтеЯк фермеру отримати більше 200 євро додаткового прибутку з гектара, вклавши удесятеро меншу суму

Крім того, за його словами, на світовому ринку істотний вплив мають наслідки пандемії і те, які саме заходи будуть задіяні різними країнами, чи будуть вводитись локдауни і у якій формі. Від цього залежить можливість заходу української продукції на той чи інший ринок. Особливо це стосується Індії та Китаю, які формують попит на рослинні олії на глобальному рівні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що протягом січня-листопада 2020 року по Дніпру перевезено 3,2 млн т зерна.

Фото: Facebook

Читайте також