Новини    04 квітня 2018 16:23

Збільшення виробництва яблук в Польщі вплине на ціни в Україні


Польські садівники в поточному році зберуть близько 4,5 млн тонн яблук, що буде новим рекордом виробництва. Про це заявили в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА) з посиланням на експерта з садівництва Польщі, професора Еберхарда Макоша.

«Більше половини цьогорічних яблук піде на переробку і ціни на промислові яблука будуть невисокими. Обсяги експорту сягнуть 1,3 млн тонн, але експортувати продукцію буде не так просто», – вважає він.

Експерт також обіцяє нелегкий сезон для виробників яблук низької якості. Як приклад, він наводить ситуацію в сезоні 2016/17 років, коли Польща зібрала 4 млн тонн. Тоді лише 25% яблук принесли прибуток, а 75% продавалися по ціні, що була нижче собівартості виробництва.

На думку фахівців УПОА, українські садівники відчують негативний вплив від збільшення конкуренції на європейському ринку яблук, за умови, що не буде особливих природних катаклізмів.

«Єдиний спосіб утримати ціни в Україні – це різке збільшення обсягів експорту якісних яблук, особливо на ринки Південно-Східної Азії, де ціни на цю продукцію є досить високими», – кажуть в асоціації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...