Новини / Політика     03 червня 2022 12:20

Заступник генсека ООН Гріффітс прибув до москви обговорити експорт зернових з України

Сьогодні відбудеться продовження переговорів щодо "пакетної угоди" по запобіганню продовольчої кризи

Вчора, 2 червня, до москви прибув замісник Генерального секретаря по гуманітарним питанням Мартін Гріффітс, щоб сьогодні обговорити питання “зеленого коридору” для експорту зерна та інших продуктів з  чорноморських портів України.

Про це повідомляє Reuters.

ООН на чолі з Генеральним секретарем Антоніу Гутерріш намагається домовитися про те, що він називає “пакетною угодою”, щоб відновити експорт української їжі та російських продуктів харчування, який був порушений вторгненням рф в Україну.

Читайте також: Україна під егідою ООН працює над операцією по безпечному експорту продовольства

“Як я сказав Раді безпеки, я сповнений надій, але ще багато чого потрібно зробити, і ми повністю віддані тому, щоб все сталося”, – Генсек ООН

Наразі міноборони росії заявило що судна, які перевозять зерно, можуть виходити з українських портів у Чорному морі через “гуманітарні коридори”, і росія готова гарантувати їх безпеку.

Довідка. 31 травня представник ООН Ребекка Грінспен провела у москві “конструктивні переговори” з першим віцепрем’єр-міністр росії Андрієм Білоусовим щодо сприяння експорту російського зерна та добрив на світові ринки. Зараз Грінспен перебуває  у Вашингтоні для переговорів з цього ж питання.

Нагадаємо, сенатори США зареєстрували резолюцію, яка засуджує росію у використанні голоду як зброї.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також