Новини / Фінанси     24 вересня 2022 08:57

Зарплати та пенсії в Україні з 1 жовтня все ж таки зростуть: названо цифри


В Україні з 1 жовтня прийнято рішення все ж таки підвищити розмір мінімальної зарплати та пенсії.

Щодо пенсіонерів,  почнуть отримувати щорічну вікову доплату пенсіонери, яким від 70 до 75 років. Раніше державні виплати отримували дві категорії пенсіонерів – 75+ років (400 грн) та 85+ років (500 грн). Сума для категорії 70-75 років складе 300 грн. Також, починаючи з жовтня, усі пенсіонери віком 70+ років будуть отримувати не менше 3000 грн пенсії – аде це стосується тільки тих, в кого є необхідний стаж.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Також буде підвищено прожитковий мінімум і, разом із ним, мінімальну заробітну плату. Вона складе 6700 грн замість 6500 грн. В уряді розуміють, що це не покриває величезну інфляцію, але наразі нема можливості виділити біль вагомі суми.

В наступному році жодних підвищень не буде – через війну та поганий стан економіки. Це означає, що розмір зарплати та розмір пенсії будуть замороженими на теперішньому рівні до жовтня 2023 року – як мінімум.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Споживча інфляція в Україні хоч і прискорилась у серпні, але другий місяць підряд залишається нижчою за прогноз Національного банку за липневим інфляційним звітом.

Основні чинники інфляції в Україні – порушення ланцюгів постачання, знищення активів підприємств, зростання їх виробничих витрат, а також підвищений попит населення на окремі товари та послуги на тлі недостатньої пропозиції.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також