Новини / Рослинництво     12 квітня 2019 16:09

Запеклі дебати про пестициди в Бразилії завершуються. Країна готує новий закон

Сьогодні період оцінки нових ЗЗР у Бразилії може тривати до 8 років. Національна асоціація захисту рослин вважає, що такі великі терміни ставлять Бразилію в нерівні умови конкуренції на ринку агрохімії і покладає надії на оновлення законодавства країни.

Про це повідомляє AgroXXI.

У Бразилії готують новий законопроект про агрохімікати, який уже пройшов затвердження Спеціального комітету палати депутатів. Закон підвищить рівень наукової оцінки при аналізі агропестицидів і дозволить упорядкувати терміни їх перевірки регулювальними органами.

Читайте: Syngenta бере курс на зниження залишкового вмісту ЗЗР у сільгосппродукції

Повідомляється, що зараз термін схвалення нових ЗЗР може розтягнутися до 8 років, тоді як інші країни, зокрема США й Аргентина, укладаються всього за 2 роки.

«У Бразилії багато що зміниться, якщо країна затвердить новий закон про агрохімікати», – вважає Маріо фон Зубен, виконавчий директор Національної асоціації захисту рослин (Andef).

В Асоціації покладають надії, що процес оцінки пестицидів стане більш гнучким і передбачуваним, щоб інвестиції продовжували надходити до Бразилії.

«Уже є молекули, схвалені для багатьох важливих сільськогосподарських культур, які можуть вирішити проблеми малих фермерів», – відзначив Маріо фон Зубен.

Landlord раніше повідомляв про те, що для вирішення гострих питань, пов’язаних із обігом ЗЗР в Україні, в Мінагрополітики створено Міжвідомчу робочу групу на чолі з в.о. міністра Ольгою Трофімцевою. Одна з проблем, яку має розглянути цей орган, – захист бджіл від застосування пестицидів.

Читайте також