Новини / Інвестиції     29 грудня 2020 12:00

Молочні підприємства можуть скоротити витрати енергії майже удвічі

Завдяки енергоефективним заходам підприємства молочної галузі можуть заощадити 45% енергії. Термін окупності інвестицій становить до 2-х років

Підприємства української молочної галузі завдяки енергоефективним заходам можуть скоротити витрати енергії на 45%. При цьому термін окупності вкладень у енергоефективність складає до двох років. Про це свідчать результати енергоаудитів 13 підприємств молочної галузі, які було ініційовано проєктом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності». Результати енергоаудитів було презентовано спільно з мінекономіки та держенергоефективності.

Так, за результатами аудитів витрат енергії було визначено, що молочна галузь залишається значною мірою залежною від природного газу – на цей енергоносій припадає 57,8% від загального енергоспоживання. При цьому питома вага електроенергії складає значно менше – 31,4% витрат енергії. Звісно, що найбільш енергоємний процес – це виробництво, яке споживає 80% всієї енергії, що витрачають підприємства.

ЧитайтеЗакупівельні ціни на пшеницю в Україні зросли на 200-250 грн/т

Тож енергоаудитори прийшли до наступних висновків:

  • найбільшу економію енергоспоживання (та відповідно коштів)  можна досягти у таких сферах: виробничі процеси, генерація та постачання тепла, вироблення стисненого повітря;
  • 45% економії енергії можна отримати завдяки заходам з енергоефективності з періодом окупності до 2 років;
  • до 80% енергії можна заощадити, впровадивши 2-3 енергоефективні заходи вартістю близько 300 тис грн кожний.

«Молочна галузь займає важливе місце у забезпеченні населення необхідними продуктами харчування. Завдяки енергоменеджменту, енергоефективним заходам компанії можуть скоротитиенерговтрати, сприяти зменшенню собівартості продукції і підвищити свою конкурентоздатність», – зазначив т.в.о. голови держенергоефективності Костянтин Гура.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що протягом січня-листопада 2020 року в Україні вироблено 844 тис тонн рафінованої соняшникової олії.

Фото: Inbusiness

Читайте також