Новини / Рослинництво     28 грудня 2020 11:00

Чернігівщина зібрала найбільший валовий збір зерна в історії

Середня врожайність зернових культур регіону у 2020 році становила 6,3 т/га, а загальний врожай склав понад 5 млн тонн

Аграрії Чернігівської області намолотили майже 5,03 млн т зернових та зернобобових культур. Цей показникстановить 101% до прогнозу і є на 261 тис. тон більшим, аніж у 2019 році. Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації.

Зазначається, що це найбільший валовий збір зернових в історії Чернігівщини. Цікаво, що в минулому році область вперше перетнула позначку в 5 мільйонів тон зерна.

Зернові та зернобобові сільгоспкультури вирощувалися на площі майже 800 тисяч гектарів. Середня врожайність при цьому становила 6,3 т/га, а врожайність кукурудзи, зокрема -7,48 т/га. Власне кукурудза становить левову частку валу зерна на Чернігівщині – 4,012 млн т, а вирощувалася вона на площі 536 тисяч гектарів.

ЧитайтеУкраїнських трейдерів можуть посунути з китайського ринку кукурудзи

Відзначимо, що хоча 2020 рік – це далеко не найкращий у плані умов вегетації для сільськогосподарських культур сезон, фермерам Чернігівщини та сусідніх областей нарешті посміхнулася вдача. Декілька років поспіль область буквально вигоряла, оскільки опадів не бувало по декілька місяців поспіль. У 2020 році ситуація різко змінилася, в той час як посуха спіткала південні та центральні області України.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експорт зернових культур з України перетнув позначку у 25 млн тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також