Новини    25 травня 2018 10:13

Законопроект з «олійними правками» потрібно підписати якнайшвидше – асоціації  


У найкоротші терміни підписати законопроект №7403-д, яким скасовується норма щодо невідшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку для виробників, які самостійно поставляють ці культури за кордон закликала Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» від імені своїх членів: Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), Аграрного союзу України, Українського клубу аграрного бізнесу, Української аграрної конфедерації та Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Про це йдеться в офіційному звернені.

Аграрні асоціації повідомили, що наразі по Україні вже спостерігається скорочення посівних площ під сою і за попередніми прогнозами скорочення складе близько 10%. За даними Мінагрополітики, станом на 23 травня соєю засіяно тільки 83% прогнозованих раніше площ, що значно поступається показнику минулого року.

У зверненні зазначається, що у випадку відсутності відшкодування ПДВ при експорті, ряд компаній, підприємств і фермерів, будуть вимушені ще більше скорочувати посівні площі під сою та ріпак вже в наступному році. Асоціації наголошують, що цьогоріч скорочення посівних площ не таке суттєве, адже більшість фермерів ще восени почали готувати землю під посіви сої і при зміні структури посівних площ понесли б додаткові збитки, які оцінювалися компаніями в 800 – 1350 грн./га.

«Для вітчизняних аграріїв прийняття Верховною Радою законопроекту №7403-д є проміжним результатом довготривалої боротьби за справедливі правила гри. У випадку ветування даного законопроекту та відсутності бюджетного відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку буде нанесено велику шкоду фермерам, що призведе до падіння закупівельних цін на дані культури в середньому на 16,7% і як результат, зробить їх вирощування нерентабельним. Також це сприятиме зростанню прибутків великих компаній-переробників соєвих бобів та ріпаку, які належать найбагатшим українцям і транснаціональним компаніям», – йдеться у тексті звернення.

Нагадаємо, 22 травня за прийняття законопроекту №7403-д за основу і в цілому проголосували 249 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів. В документі прописано повернення  відшкодування ПДВ тільки для експортерів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...